• Burmistrz Iławy p. Dawid Kopaczewski informuje

Za nami ferie zimowe i wielki powrót Waszych dzieci do szkoły! Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców ruszyliśmy z kampanią promocyjną komunikacji publicznej w Iławie, aby zachęcić Was do korzystania z autobusów. Kilka tygodni temu na terenie miasta, a teraz także w przestrzeni szkolnej umieściliśmy kolorowe grafiki z Basią, bohaterką naszej kampanii, która z powodzeniem korzysta z autob
        • Po czterech miesiącach remontu sala gimnastyczna SP5 otworzyła podwoje dla naszych uczniów. Można znowu pograć w siatkówkę czy poćwiczyć na drabinkach. Mamy nową, błękitną posadzkę, automatycznie opuszczane siatki ochronne na oknach i bezpiecznie obudowane grzejniki. Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyglądu naszej sali gimnastycznej , serdecznie dziękujemy, a naszym szkolnym fanom sportu życzymy wielu sukcesów!
        • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
        • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
            • SZKOŁA DO HYMNU

Dnia 10 listopada 2022 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami uroczyście odśpiewali hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Udział w akcji jest jednym z wielu działań podejmowanych w naszej szkole, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

Nasi szkolni hobbyści znów nie zawiedli i zachwycili nas swoimi prezentacjami. Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do dawnej formuły obchodów święta szkoły. Zabawa była doskonała. Swoimi pasjami pochwalili uczniowie od pierwszej do ósmej klasy. Śpiewali, tańczyli, układali kostkę Rubika a nawet pokazali wylinkę ptasznika kędzierzawego! Co to był za dzień!

• EU CodeWeek 2022

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Code Week jest szansą dla uczniów, aby nauczyć się kreatywnego programowania. Otrzymaliśmy również certyfikat uczestnictwa.

• Mamy to!!!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W uroczystym Rozpoczęciu Roku Szkolnego w naszej szkole uczestniczył przedstawiciel Stowarzyszenia Dzieci Wojny, pan Leon Sypułtowski.Na ręce dyrektora przekazał kilka egzeplarzy wydanej przez stowarzyszene książki „Dzieci Wojny.Wspomnienia” zawierającą relacje dzieci żyjących w czasach II wojny światowej, którą zadedykowano młodemu pokoleniu.Przygotował również w skrócie swój życorsys, który prezentujemy poniżej.

• FESTYN "ZDROWIE-SPORT-RODZINA"

Za nami, już kolejny ósmy festyn pod hasłem "ZDROWIE-SPORT-RODZINA". Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy uznać tę imprezę za udaną. Szczególnie dziękujemy gościom- jak zawsze nie zawiedliście!!!

• Modernizacja obiektów sportowych w iławskiej czwórce oraz piątce

Burmistrz Dawid Kopaczewski: Po wakacjach uczniowie czwórki i piątki będą trenować w lepszych warunkach.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza remonty obiektów sportowych w dwóch miejskich szkołach już wkrótce się rozpoczną. 11 maja podpisane zostały umowy na modernizację obiektów sportowych w iławskiej czwórce oraz piątce.

-W porozumieniu z dyrektorami iławskiej czwórki i piątki w ubiegłym roku zarezerwowane zostały środki w budżecie miasta na modernizację obydwu obiektów. Z ogromną niepewnością oczekiwaliśmy jednak na rozstrzygnięcie przetargów ze względu na szybujące obecnie koszty materiałów i usług. Na szczęście złożone oferty mieściły się w naszych możliwościach i 11 maja podpisane zostały umowy, zgodnie z którymi boisko przyszkolne przy SP4 oraz sala gimnastyczna w SP 5 zostaną wyremontowane do końca wakacji- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

• MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI w SP 5

W marcu w naszej szkole zapanowała królowa nauk - matematyka. W związku z tym zostało przeprowadzonych wiele dodatkowych działań, a były to :

- turniej matematyczny dla klas IV – VIII Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve ,

- międzynarodowy konkursu Matematyczny „Kangur” ( wzięło w nim udział siedemdziesięcioro uczniów klas II-VIII ) ,

• Luty Miesiącem Języka Polskiego

W lutym odbyło się wiele dodatkowych działań związanych z językiem polskim, m.in.Szkolne Dyktando, redagowanie zaproszeń konkursowych z oprawą graficzną, tworzenie map myśli pt. Romantyzm w Polsce.

W ramach podsumowania działań w piątek odbył się Konkurs Recytatorski wzbogacony pokazami tanecznymi oraz prezentacją życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Wyniki konkursu: 1.miejsce Zofia Kozibska, 2. miejsce Aleksandra Sutarz, 3. miejsce Zofia Kołecka. Wyróżnienia: Milena Brzozowska, Wiktoria Michalska. ORGANIZATORZY Edyta Wojnowska Jolanta Zaborowska ZDJĘCIA :Kazimierz Duda, FILMIKI: Anna Waszelewska

• deklaracja dostępności

• Data, Dzwonki