• Laboratorium Przyszłości

• Laboratorium Przyszłości

21.08.2023 11:14

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 129.000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu
          i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego
          i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.  100% przyznanych środków zostało wykorzystane. Został za nie zakupiony następujący sprzęt:

• Zestaw Podstawowy Laboratorium Przyszłości z dodatkowymi Filamentami
          • Wirtualne Laboratorium Przedmiotowe ClassVR - zestaw 12 szt.
          • Licencja – 5 letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji - 1 szt.
          • Zestaw 12 ręcznych kontrolerów USB do ClassVR
          • Zestaw 12 Kostek do Class VR
          • Stolik uczniowski wyspa 6 osobowy - 4 szt.
          • Biurko nauczycielskie komputerowe - 1 szt.
          • Monitor dotykowy LED zintegrowany z blatem - 1 szt.
          • Fotel nauczyciela tapicerowany, ergonomiczny - 1 szt.
          • Krzesło uczniowskie ergonomiczne Dobre krzesło Twist - 24 szt.
          • Usługa wdrożenia i szkolenia (4h) - 1 szt.
          • Zestawy klocków edukacyjnych dla uczniów klas IV-VIII
          • Zestawy klocków dla uczniów klas I-III

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych (lekcje przyrody, geografii, matematyki, chemii, muzyki, języka polskiego, języka angielskiego, religii, historii, nauczania wczesnoszkolnego) ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.