• Narodowy Program Rozwoju

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    •  

     Dzieci z klas młodszych na zajęciach w świetlicy przygotowały piękne zakładki do książek z sentencjami o książce lub czytaniu.

     „Maraton czytania książek „Nocka w bibliotece”

     W auli szkolnej 20 października odbyło się wieczorne czytanie książki Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Młodzież miała możliwość zapoznania się z treścią czytaną lub odtwarzaną z e-booka”. Oprócz czytania odbyły się, jako przerywniki  różne zabawy, np. kalambury.

     „Popołudnie z biblioteką”

     W spotkaniu 26 października brały udział dzieci z klas młodszych. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek zakupionych w ramach programu.

     „Dzień postaci z bajki/ baśni”

     Był to bardzo kolorowy dzień przygotowany przez dzieci klas I – III. W tym dniu, który był podsumowaniem projektu „Świat bajek i baśni”, dzieci poprzebierały się za różne postaci. Były księżniczki, Czerwone Kapturki, rycerze i wiele, wiele innych. Uczniowie bardzo miło i wesoło spędzili ten wyjątkowy dzień.

     „Spotkanie z autorem – Sewerynem Szczepańskim”

     Spotkanie ze względu na pandemię odbyło się on-line. Seweryn Szczepański krótko opowiedział o sobie, przedstawił swój dorobek pisarski oraz tematykę swoich książek. A są to książki historyczne przedstawiające nasz region. Spotkanie było bardzo ciekawe i owocne.

     Plakaty propagujące czytelnictwo

     Uczniowie wykonali plakaty propagujące czytelnictwo, w których przedstawili hasła zachęcające do czytania i wskazywali dlaczego warto czytać książki. Z najpiękniejszych plakatów powstała wystawa.

     Konkurs literacko-plastyczny „Książka – przyjaciółka na każdy dzień”

     Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII. Uczniowie klas młodszych wykonywały  prace plastyczną, natomiast uczniowie z klas starszych mieli do wyboru: praca plastyczna lub literacka. Większość wybrała pierwsza wersję. Prace były wykonane on-line ze względu na okres pandemii. Najładniejsze rysunki komisyjnie zostały nagrodzone.

      

     Klasy I

     1. Gabriel Gerych I b
     2. Luiza Stendera I c
     3. Marcel Szczupliński I c

     Klasy II

      

     1. Hania Józefowicz II d
     2. Amelia Kilanowska II d
     3. Krzysztof Jarnicki II a

      

     Klasa III

      

     1. Wojtek Długosz III a
     2. Izabela Miłosz III b i Natalia Paturalska III a
     3. Seweryn Rafalski III d

      

     Klasy starsze

      

     1. Wiktoria Robaszkiewicz VIII a i Daria Pieper VII c
     2. Patryk Stasiński VI b

      

     Konkurs pięknego czytania

     Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV. Uczniowie przygotowali fragment prozy a następnie musieli pięknie go odczytać, zwracając uwagę m.in. na płynność, dykcję, interpunkcję i interpretację. Najlepsi zostali wyróżnieni. Konkurs odbył się on-line.

      

     1. Zosia Jasińska IV b i Julia Klinicka IV a
     2. Szymon Reut IV b

      

     Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

     Konkurs odbył się on-line. Uczniowie mogli czytać „na żywo” lub przesłać nagrany filmik. Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Spośród nadesłanych filmików komisja wybrała recytację i nagrodziła  Michalinę Tasarz z IV b i Julię Czubińską z VI c.

     SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie
   • sp5ilawa@gmail.com
   • administrator@sp5.ilawa.pl
   • tel.(89)6495661 fax.(89)6488610
   • Wiejska 11 14-202 Iława warmińsko - mazurskie Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych