• Narodowy Program Rozwoju

Dzieci z klas młodszych na zajęciach w świetlicy przygotowały piękne zakładki do książek z sentencjami o książce lub czytaniu.

„Maraton czytania książek „Nocka w bibliotece”

W auli szkolnej 20 października odbyło się wieczorne czytanie książki Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Młodzież miała możliwość zapoznania się z treścią czytaną lub odtwarzaną z e-booka”. Oprócz czytania odbyły się, jako przerywniki  różne zabawy, np. kalambury.

„Popołudnie z biblioteką”

W spotkaniu 26 października brały udział dzieci z klas młodszych. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek zakupionych w ramach programu.

„Dzień postaci z bajki/ baśni”

Był to bardzo kolorowy dzień przygotowany przez dzieci klas I – III. W tym dniu, który był podsumowaniem projektu „Świat bajek i baśni”, dzieci poprzebierały się za różne postaci. Były księżniczki, Czerwone Kapturki, rycerze i wiele, wiele innych. Uczniowie bardzo miło i wesoło spędzili ten wyjątkowy dzień.

„Spotkanie z autorem – Sewerynem Szczepańskim”

Spotkanie ze względu na pandemię odbyło się on-line. Seweryn Szczepański krótko opowiedział o sobie, przedstawił swój dorobek pisarski oraz tematykę swoich książek. A są to książki historyczne przedstawiające nasz region. Spotkanie było bardzo ciekawe i owocne.

Plakaty propagujące czytelnictwo

Uczniowie wykonali plakaty propagujące czytelnictwo, w których przedstawili hasła zachęcające do czytania i wskazywali dlaczego warto czytać książki. Z najpiękniejszych plakatów powstała wystawa.

Konkurs literacko-plastyczny „Książka – przyjaciółka na każdy dzień”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – VIII. Uczniowie klas młodszych wykonywały  prace plastyczną, natomiast uczniowie z klas starszych mieli do wyboru: praca plastyczna lub literacka. Większość wybrała pierwsza wersję. Prace były wykonane on-line ze względu na okres pandemii. Najładniejsze rysunki komisyjnie zostały nagrodzone.

1. Gabriel Gerych I b
          2. Luiza Stendera I c
          3. Marcel Szczupliński I c

1. Hania Józefowicz II d
          2. Amelia Kilanowska II d
          3. Krzysztof Jarnicki II a

1. Wojtek Długosz III a
          2. Izabela Miłosz III b i Natalia Paturalska III a
          3. Seweryn Rafalski III d

Klasy starsze

1. Wiktoria Robaszkiewicz VIII a i Daria Pieper VII c
          2. Patryk Stasiński VI b

Konkurs pięknego czytania

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV. Uczniowie przygotowali fragment prozy a następnie musieli pięknie go odczytać, zwracając uwagę m.in. na płynność, dykcję, interpunkcję i interpretację. Najlepsi zostali wyróżnieni. Konkurs odbył się on-line.

1. Zosia Jasińska IV b i Julia Klinicka IV a
          2. Szymon Reut IV b

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

Konkurs odbył się on-line. Uczniowie mogli czytać „na żywo” lub przesłać nagrany filmik. Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Spośród nadesłanych filmików komisja wybrała recytację i nagrodziła  Michalinę Tasarz z IV b i Julię Czubińską z VI c.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ