• W roku 2024 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
      • Drodzy rodzice i opiekunowie

Procedura składania zgłoszeń do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w iławskich szkołach podstawowych rozpocznie się 02 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00, a skończy 30 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00. Odpowiednie formularze dostępne będą na stronie internetowej: https://nabordoprzedszkola.pl/ilawa-szkoly.
      • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
            • Dzień Kobiet w Vb

Chłopcy z klasy Vb z okazji Dnia Kobiet zaprosili swoje koleżanki na pizzę. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze, a piękna pogoda nie pozwoliła ominąć placu zabaw.

• DZIEŃ DENTYSTY

Białym ząbkom mówimy tak! W dniu dentysty rozmawialiśmy o tym jak bardzo ważne jest mycie zębów i kontrolne wizyty u stomaologa. Poznaliśmy też które produkty warto unikać aby mieć zdrowe ząbki- takie jak na naszych pracach:)

• Szkolny Konkurs Języka Polskiego Klas III

We wtorek 5 marca 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Polskiego Klas III. Współzawodnictwo było finalizacją przedsięwzięć powiązanych z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W naszej szkole miesiąc luty, to czas szczególnego promowania dbałości o poprawną polszczyznę.

• DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 1 marca w naszej szkole odbyła się cenna lekcja patriotyzmu. Był to dzień poświęcony Żołnierzom Wyklętym, podczas którego nasi uczniowie bliżej poznali postać Danuty Siedzikówny ps. Inka. Uczniowie przygotowali występ podczas, którego przedstawiono życiorys Inki, na koniec uczennica Nadia Kałędkowska ze Szkolnego Koła Dziennikarskiego przeprowadziła wywiad z bohaterką dnia. Uroczystość była ubogacona przez występ zespołu And Bench, który wykonał piosenki związane z walką żołnierzy. Tego dnia nie zabrakło również aktywności fizycznej, szkoła poraz kolejny przyłączyła się do Biegu Tropem Wilczym.

• Dyktanda na etapie klasowym rozstrzygnięte!

Dyktanda na etapie klasowym rozstrzygnięte! Zwycięzcy zakwalifikowani do etapu szkolnegodumnie i radośnie pozowali do zdjęć. Gratulujemy!

Maja Raczyńska IV a

Aleksander Żuralski IVa

Lena Paturalska VIc

Natalia Paturalska VI c

Julian Kamiński V a

Alicja Świąder Va

Bartosz Chodakowski V c

Jan Olejnik Vb

• Szkolny Konkurs Recytatorski,

29 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który przyciągnął zdolnych uczniów gotowych podzielić się swoją pasją i talentem w interpretacji utworów poetyckich. W tym roku uczniowie klas V-VII recytowali wiersze Czesława Miłosza. Wszyscy uczestnicy dali popis swojego talentu, zaangażowania i miłości do poezji. Każde wystąpienie było wyjątkowe i pełne emocji.

• Pisanie na kolanie

Pisać coś na kolanie - oznacza, że robimy to niestarannie, nieuważnie, byle jak. Co innego z pisaniem na plecach! W taki sposób klasa Vb utrwalała pisownię trudnych wyrazów. Zadaniem piszącego było staranne zapisanie wyrazu z trudnością ortograficzną na plecach odgadującego. Druga osoba musiała poprawnie zapisać wyraz na kartce. Zadanie nie było łatwe, ale bardzo ciekawe. Nauka ortografii wcale nie jest nudna.

• W świetlicy znowu pyszności!

Dzięki uprzejmości naszych rodziców dzieci klas pierwszych mogły w świetlicy szkolnej obchodzić Światowy Dzień Tosta. Było smacznie i zdrowo!!!Miód i konfitury, ser i szynka - dziś wszystko dozwolone więc smacznego!!!

• Szkolny Klub Wolontariatu

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za włączenie się do akcji zbierania darów dla zwierząt ze schroniska w Iławie .

Jesteście wspaniali

• Konkurs ,,Opowiem Ci Legendę"

W piątek 16.02 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie rozdano nagrody w konkursie literacko-plastycznym ,,Opowiem Ci Legendę - najpiękniejsze historie o Iławie", pod patronatem Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego.W części plastycznej konkursu duże sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły.

• WALENTYNKI❤️🩷❤️🩷❤️🩷

14. lutego Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej walentynkowej zabawy.​​​​​​

Była znana wszystkim "Poczta walentynkowa", a także nowa zabawa "Znajdź swoją drugą połówkę". Polegała ona na losowaniu połowy serca z numerkiem, a następnie odszukaniu osoby z drugą połówką i takim samym numerem. Wszyscy, którzy odnaleźli swoje pary, otrzymali słodkie upominki.

• deklaracja dostępności

• Data, Dzwonki