Strona główna
Wycieczka klasy Vc do Torunia 😊😊
Maj to idealny czas na szkolne wycieczki! Klasa 5c wybrała się na wyjątkową wyprawę do Torunia, łącząc naukę z super zabawą. Uczniowie odkrywali tajemnice kosmosu w Planetarium oraz przeprowadzali fascynujące eksperymenty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To był niesamowity czas pełen wrażeń!
2
Na ostatnim kółku matematycznym było wyjątkowo smacznie i praktycznie 🍓🥤
Na ostatnim kółku matematycznym było wyjątkowo smacznie i praktycznie 🍓🥤Dziewczynki przygotowały koktajl truskawkowy i ćwiczyły działania na ułamkach dziesiętnych, zamianę jednostek i proporcje. Było ważenie, odmierzanie i liczenie… a efekt końcowy pyszny! 😊📏
Za nami niezapomniana wycieczka pełna wrażeń i pięknych widoków! 🌄
Uczniowie odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, podziwiali uroki Kościeliska, Morskiego Oka, Rusinowej Polany i Gęsiej Szyi. Nie zabrakło również spaceru po Krupówkach oraz wejścia na Gubałówkę. Na zakończenie czekała na wszystkich dawka świetnej zabawy w Energylandii! 🎢
To były dni pełne przygód, integracji i wspólnie spędzonego czasu, które na długo pozostaną w naszej pamięci. 😊
🐾 Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Iławie 🐾
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Iławie.
Przed wizytą w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt, aby wesprzeć podopiecznych schroniska. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać potrzebne dary, które przekazaliśmy podczas spotkania.
Klasa VIIc na wycieczce w Gdyni 😊😊
Gdynia kończy w tym roku sto lat. Z tej okazji VIc odwiedziła to piękne miasto. Najpierw odwiedziliśmy Gdyńskie Akwarium, a potem skakaliśmy na trampolinach w Jumpcity. I to były udane urodziny.
6
🥉 Wielki sukces naszej drużyny! 🏆🤾♂️
Z ogromną dumą informujemy, że nasi zawodnicy wywalczyli 3. miejsce w szkolnych zawodach BERLINKI Handball Mini Liga! 👏🔥
Po ambitnej walce i zajęciu 2. miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału, gdzie po bardzo emocjonującym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny ze SP 3 Iława. Nasi zawodnicy pokazali jednak ogromny charakter i w meczu o 3. miejsce odnieśli pewne zwycięstwo nad SP 4 Ostróda! Najlepszym zawodnikiem drużyny został Natan Kujawski! 💪👏
⚽🏆 Wielki sukces naszych najmłodszych piłkarek! 🏆⚽
Dziś uczennice Szkoła Podstawowa nr 5 w Iławie wzięły udział w Finale Wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarka! 🤍🩵
Nasze dzielne zawodniczki, uczennice klas pierwszych, które zaledwie trzy tygodnie temu zaraziły się pasją do piłki nożnej i rozpoczęły swoją sportową przygodę, pokazały ogromne serce do gry, waleczność oraz wspaniałą drużynową atmosferę. ⚽👏Dziewczynki rywalizowały z wielkim zaangażowaniem i ostatecznie wywalczyły świetne 6. miejsce w województwie! Jesteśmy z Was niezwykle dumni — to dopiero początek pięknej sportowej przygody! 💪😊
🎉 Festyn Szkolny za nami! 🎉
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym festynie – za obecność, wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę. 💛Było radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie!Do zobaczenia na kolejnych szkolnych inicjatywach! 😊
44
Klasy IV podczas godziny wychowawczej miały wyjątkową okazję bliżej poznać świat harcerstwa.
Nasze koleżanki ze starszej klasy VIII a – Amelka, Marta i Helena – przygotowały ciekawą prezentację, w której opowiedziały, na czym polega harcerstwo, jakie wartości mu przyświecają oraz jak wygląda harcerska codzienność.
Dziewczęta zaprezentowały również swoje mundury i wyjaśniły, co oznaczają znajdujące się na nich elementy. Nie zabrakło także wspólnej zabawy – razem zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę o ślimaku. 🐌
Widzimy się już 23 maja 2016 r.! 😊😊
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w nowych fartuchach są już gotowi do działania!
Z energią, uśmiechem i pełnym zaangażowaniem przygotowują się do szkolnego festynu.
Widzimy się już 23 maja 2016 r.!
Będzie smacznie, kolorowo i radośnie – nie może Was zabraknąć!
Gratulacje Ala i życzymy samych sukcesów.😊👌
Alicja Świader, uczennica naszej szkoła i reprezentantka kadry wojewódzkiej w dniach 18-19 maja wzięła udział w najważniejszej imprezie młodzieżowej w sezonie 2025/2026 jaką jest Ogólnopolska Olimpiada młodzieży w Sportach Halowych w Łodzi . Alicja była powoływana na konsultacje kadry wojewódzkiej i dzięki ciężkiej pracy została doceniona i znalazła się w najlepszej 12stce dziewcząt rocznika 2012.
Olimp... w sali 202😊😊😊
15 maja 2026 roku nasza klasa Vd zamieniła salę 202 w prawdziwy Olimp! Tego dnia odbyła się wyjątkowa „Uczta bogów”, na którą uczniowie przyszli przebrani za greckich bogów i mitologicznych bohaterów.
Można było spotkać samego Zeusa z piorunem, Posejdona z trójzębem, Afrodytę, Artemidę, Herę, Hefajstosa, Dionizosa... Wszyscy wyglądali tak przekonująco, że przez chwilę można było uwierzyć, że bogowie naprawdę zeszli z Olimpu!
„Lektura na wieszaku”
8 maja 2026 r. podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy IVb zaprezentowali swoje prace, które przygotowali w ramach projektu „Lektura na wieszaku” na podstawie książki „Tajemniczy ogród”. W ciekawy i pomysłowy sposób przedstawili bohaterów, najważniejsze wydarzenia oraz atmosferę tej wyjątkowej lektury.
WYCIECZKA DO MANDORII 😊😊
Klasy 5d i 6a spędziły pełen emocji dzień w Mandorii! Było mnóstwo śmiechu, adrenaliny i świetnej zabawy 😊 Wspomnienia zostaną z nami na długo!
5
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych warsztatach ogrodniczych z okazji Dnia Ziemi – „Las w doniczce”.
Podczas zajęć dzieci miały okazję stworzyć własne leśne kompozycje, sadząc sadzonki świerku oraz tworząc naturalne runo leśne z szyszek, mchu, kory i patyczków.
Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją ekologii i kontaktu z naturą. Uczniowie poznawali świat roślin poprzez doświadczenie, obserwację i działania sensoryczne. To była naprawdę świetna lekcja!
Data, Dzwonki
Wtorek 09.06.2026
