• W roku 2024 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
      • Drodzy rodzice i opiekunowie

Procedura składania zgłoszeń do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w iławskich szkołach podstawowych rozpocznie się 02 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00, a skończy 30 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00. Odpowiednie formularze dostępne będą na stronie internetowej: https://nabordoprzedszkola.pl/ilawa-szkoly.
      • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
            • Sukces Michaliny Tasarz

W dniu 14.05.2023 odbyły się w Lubawie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych nasza uczennica Michalina Tasarz z klasy VI B zdobyła złoty medal w biegu na 600 metrów U14 z czasem 1:52.45 pobijając swój rekord życiowy. Gratulujemy !

• "Europa i ja".

Uczniowie klasy 1c w rytmie hiszpańskiego tańca "Pasodoble " zrealizowali ostatnie zadanie w związku z realizacją innowacji pedagogicznej "Europa i ja". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom i dziadkom, którzy licznie przybyli obejrzeć swoich małych artystów.

•     Statkiem po trawie

5 maja klasy IV a i IV c wybrały się na wycieczkę edukacyjno -integracyjną Szlakiem czterech pochylni. Dwugodzinny rejs rozpoczął się w Buczyńcu w samym sercu Kanału Elbląskiego.

Podczas wycieczki statek pokonał 4 pochylnie: Buczyniec/Kąty/Oleśnicę/Jelenie. Pogoda dopisała i humory też. Uczniowie mogli podziwiać przepiękną budzącą się do życia przyrodę. Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również „Elbląskim”, jest unikalnym systemem wodnym łączącym zachodniomazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym. Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej różnicy poziomów wody przy pomocy pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję skorzystania ze światowej klasy cudu sztuki hydrotechnicznej.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Klasa IVb przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mogli obejrzeć taniec z flagami, wysłuchać pieśni patriotycznych oraz obejrzeć inscenizację, której bohaterką była pani Konstytucja.

• „Magiczne przejścia”

Omawianie lektury „Opowieści z Narnii” stało się dla uczniów klasy IV a inspiracją do stworzenia własnych magicznych przejść do fantastycznych krain. Uczniowie wykazali się kreatywnością , z zaangażowaniem i humorem opowiadali o stworzonych krainach.

Na zakończenie prezentacji prac odbyło się głosowanie na najlepszy pomysł, wykonanie i omówienie. Wygrał Kamil Osicki, którego historia związana z magicznym przejściem osnuta jest wokół słoika z ogórkami kiszonymi. Przy okazji dowiadujemy się, że uczniowie znają i doceniają tradycyjne smaki polskiej kuchni. No cóż, nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca… GRATULACJE!!!

• NASI FINALIŚCI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

1. Julia Pruchniewska z klasy VIII b finalistka Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego, nauczyciel prowadzący Edyta Wojnowska

2. Vanessa Bielik z klasy VI b finalistka Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego, nauczyciel prowadzący Barbara Rulkiewicz-Sławińska.

3. Franciszek Falkowski z klasy VI a finalistka Konkursu Kuratoryjnego z Historii, nauczyciel prowadzący Kinga Michalak

• Pierwszy numer naszej gazetki szkolnej!

Samorząd Uczniowski przygotował pierwszy numer gazetki szkolnej! Redakcja liczy obecnie kilka osób, ale zaprasza do współpracy wszystkich chcących się przyłączyć do tego zadania!

W środku każdego egzemplarza znaleźć można zadania (w wersji dla klas I-III lub IV-VIII). Zachęcamy do rozwiązywania wszystkich zadań i wrzucenia kart do kolorowego pudełka w świetlicy szkolnej. Spośród prawidłowo wypełnionych prac, wylosowane zostaną zwycięskie! Do zdobycia atrakcyjne nagrody!

• Światowy Dzień Ziemi 🌏

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 🌏 nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Zbieraj -segreguj- odzyskuj” promującej czyste środowisko🌿🍀🌲 i selektywną zbiórkę odpadów.

• Apel klas I-III z okazji Świąt Wielkanocnych.🌸🌸

🌸🌸W dniu 5 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.🌸🌸

Uczniowie przygotowali wesoły program artystyczny, który wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny. Uczniowie klasy 2d zaprezentowali zwyczaje wielkanocne oraz świetnie zagraną inscenizację teatralną, która wywarła niezwykłe wrażenie i długo zostanie w naszej pamięci. 🐑🐏🐣

• Szkolny konkurs matematyczny ,,Jeden z dziewięciu"

W marcu, w ramach miesiąca matematyki, miał miejsce szkolny konkurs wzorowany na słynnym teleturnieju.

Uczestnicy, uczniowie klas ósmych, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy matematycznej.

Po pełnych emocji zmaganiach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Julia Pruchniewska z kl. VIII b

• Zwycięzcy w konkursie układania kostki Rubika na czas.

I miejsce - Jakub Aleksandrowicz z kl. VI a

II miejsce - Karol Kopański z kl. VIII c

III miejsce - Filip Lewandowski z kl. V b

Zwycięzca konkursu Jakub Aleksandrowicz ułożył całą kostkę w 45 sekund. Karol, który miał drugie miejsce - ułożył całą kostkę w 1min 12 s. Filip Lewandowski - brązowy medalista ułożył kostkę w niespełna 2,5 minuty.

• deklaracja dostępności

• Data, Dzwonki