• W roku 2024 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
      • Drodzy rodzice i opiekunowie

Procedura składania zgłoszeń do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w iławskich szkołach podstawowych rozpocznie się 02 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00, a skończy 30 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00. Odpowiednie formularze dostępne będą na stronie internetowej: https://nabordoprzedszkola.pl/ilawa-szkoly.
      • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
            • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 19- 20 grudnia 2023r. dopisywał nam świąteczny nastrój.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Integracji wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były kolorowe, błyszczące, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, przepiękne stroiki, lampiony i inne przedmioty, które zapewne wprowadziły magię świąt w niejednym domu. Ta magia to nie tylko kolorowe ozdoby, lampki, choinki i prezenty, to także czynienie dobra na rzecz potrzebujących.

• WIGILIA SZKOLNA

Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej.

I takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. Były Jasełka, kolędy, dzielenie się opłatkiem i oczywiście wspaniałe życzenia świąteczne.

Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

• Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową.

W zeszłym tygodniu rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniowy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wykonania przepięknych prac!!! Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na zakup gier,z których będą mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas odwiedzania świetlicy.

• Promujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W związku z tym na lekcjach techniki uczniowie klas czwartych wykonali Panią i Pana STOP . Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego brystolu, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych.

• Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Juniorów.

Uczeń naszej szkoły, Franciszek Falkowski znalazł się w gronie najlepszych pasjonatów historii. Wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Z wzorowym wynikiem ukończył etap szkolny, w eliminacjach okręgowych zajął II miejsce w województwie. Teraz czekają go eliminacje ogólnopolskie. Trzymamy kciuki za naszego Franka.

• Dziękujemy!!!

W ubiegły piątek przekazaliśmy przyniesione przez naszych uczniów dary dla seniorów. Herbatki, kawy,konfitury, wszystkie pyszne przekąski oraz wasze laurki trafią na święta do potrzebujących seniorów wywołując na pewno wiele radości!!!

• KLASA 3d

Masę solną można malować, lakierować, wyciskać na niej wzory, wycinać ornamenty i przeróżne kształty. Uczniowie klasy 3d wykonali z niej oryginalne prezenty, a także świąteczne ozdoby do domu. 🎄🎄🎄

• Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

Michalina Tasarz uczennica klasy 7b zajęła V miejsce w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Warmińsko Mazurski Oddział Okręgowy PCK. Serdecznie gratulujemy.

• Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów"

W sobotę 9 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów", którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się zarówno soliści jak i zespoły, nie zabrakło dobrego humoru i prawdziwej harcerskiej atmosfery ☺

• Wycieczka do Olsztynka i Plusek 😀😀

8 grudnia 2023r. uczniowie kas Va, Vb i VIIa pojechali na wycieczkę do Olsztynka i Plusek.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego. Hutnik opowiedział o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Uczniowie obejrzeli niezwykły pokaz powstawania szklanych arcydzieł.

• deklaracja dostępności

• Data, Dzwonki