• W roku 2024 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.
      • Drodzy rodzice i opiekunowie

Procedura składania zgłoszeń do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w iławskich szkołach podstawowych rozpocznie się 02 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00, a skończy 30 kwietnia 2024 r. o godz. 15:00. Odpowiednie formularze dostępne będą na stronie internetowej: https://nabordoprzedszkola.pl/ilawa-szkoly.
      • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
            • Promujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W związku z tym na lekcjach techniki uczniowie klas czwartych wykonali Panią i Pana STOP . Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego brystolu, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych.

• Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Juniorów.

Uczeń naszej szkoły, Franciszek Falkowski znalazł się w gronie najlepszych pasjonatów historii. Wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Z wzorowym wynikiem ukończył etap szkolny, w eliminacjach okręgowych zajął II miejsce w województwie. Teraz czekają go eliminacje ogólnopolskie. Trzymamy kciuki za naszego Franka.

• Dziękujemy!!!

W ubiegły piątek przekazaliśmy przyniesione przez naszych uczniów dary dla seniorów. Herbatki, kawy,konfitury, wszystkie pyszne przekąski oraz wasze laurki trafią na święta do potrzebujących seniorów wywołując na pewno wiele radości!!!

• KLASA 3d

Masę solną można malować, lakierować, wyciskać na niej wzory, wycinać ornamenty i przeróżne kształty. Uczniowie klasy 3d wykonali z niej oryginalne prezenty, a także świąteczne ozdoby do domu. 🎄🎄🎄

• Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

Michalina Tasarz uczennica klasy 7b zajęła V miejsce w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Warmińsko Mazurski Oddział Okręgowy PCK. Serdecznie gratulujemy.

• Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów"

W sobotę 9 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów", którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się zarówno soliści jak i zespoły, nie zabrakło dobrego humoru i prawdziwej harcerskiej atmosfery ☺

• Wycieczka do Olsztynka i Plusek 😀😀

8 grudnia 2023r. uczniowie kas Va, Vb i VIIa pojechali na wycieczkę do Olsztynka i Plusek.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego. Hutnik opowiedział o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Uczniowie obejrzeli niezwykły pokaz powstawania szklanych arcydzieł.

• MIKOŁAJKI

Jak wygląda czapka świętego Mikołaja, każdy wie! To symbol mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Tych niezwykle charakterystycznych, czerwono-białych czapek poszukiwali 6 grudnia wszyscy uczniowie.

Samorząd Uczniowski z okazji mikołajek zorganizował akcję polegającą na wymianie znalezionej czapeczki na batonik. Zabawa była bardzo udana!

• GAZETKA

Wśród osób, które prawidłowo rozwiązały zagadki z poprzedniego numeru gazetki szkolnej, młodzi dziennikarze wylosowali trzech uczniów, którzy otrzymali nagrody!

Maja Biskupska, kl. IIa

Igor Piontke, kl. IIIb

Natalia Kaniecka, kl. VIa

Gratulacje!

• Mikołajki w klasie II A

Mikołajki, to tradycja obdarowywania się drobnymi upominkami. Tego dnia wręczamy swoim bliskim głównie słodycze, które mają symbolizować szczęście i powodzenie. W środę 6 grudnia 2023 roku do

uczniów klasy IIA przywędrował Mikołaj. Przyniósł dzieciom trochę łakoci oraz pewien drobiazg.

• Klasa 1c i 1d w Kaczym Bagnie.

Prawdziwą zimową przygodę przeżyły uczniowie klas 1c i 1d w Kaczym Bagnie. Oprócz pysznych ciasteczek dzieciaki wyczarowały także sztuczny śnieg a także obejrzały świąteczny spektakl teatralny. I to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody, magicznej sali pełnej światełek i blasku kominka. Było fantastyczne ☺

• KONKURS PLASTYCZNY

Sukcesy naszych uczniów. Uczennica klasy 6b jest w grupie 50 wyróżnionych osób w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Wpłynęło 1000 prac. Uczennica w nagrodę otrzymała dyplom i akcesoria plastyczne, które pozwolą na dalszy rozwój pasji.

• MAKIETY KL. Vb

"Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z lektur, która na długo pozostaje w naszej pamięci. Zadaniem uczniów kl. Vb było wykonanie makiety Placu Broni. Powstały fantastyczne dzieła, stanowiące wierne odwzorowanie tego miejsca. Każda z prac zawierała m.in. sągi drewna, wozownię, tartak, budkę stróża Słowaka. Do wykonania makiet posłużyły różnego rodzaju materiały: kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, trociny, pudełka...

• ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Uczniowie na szkolnej świetlicy uczestniczyli w zabawach i kreatywnych pracach związanych z andrzejkami. Na koniec wspólnie przygotowali tematyczną gazetkę

• Szkolne Obchody Światowego Dnia Tolerancji.

22 listopada odbył się apel z okazji Szkolnych Obchody Światowego Dnia Tolerancji. Przygotowany został przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkolny Klub Integracji a jego celem, było przybliżenie społeczności szkolnej idei tolerancji, wzajemnego poszanowania i akceptacji.

• deklaracja dostępności

• Data, Dzwonki