• Burmistrz Iławy p. Dawid Kopaczewski informuje

• Po czterech miesiącach remontu sala gimnastyczna SP5 otworzyła podwoje dla naszych uczniów. Można znowu pograć w siatkówkę czy poćwiczyć na drabinkach. Mamy nową, błękitną posadzkę, automatycznie opuszczane siatki ochronne na oknach i bezpiecznie obudowane grzejniki. Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyglądu naszej sali gimnastycznej , serdecznie dziękujemy, a naszym szkolnym fanom sportu życzymy wielu sukcesów!
        • Na stronie miastoilawa.pl w zakładce #SolidarnizUkraina znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje dot. form pomocy dla osób potrzebujących.

Adres internetowy: ukraina@umilawa.pl na który można przesyłać deklaracje osób/podmiotów, które mogłyby udostępnić miejsca dla uchodźców oraz deklaracje wolontariuszy. Informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą nam lepiej zarządzać zasobami i uporządkować wszystkie oferty pomocy.
        • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
            • Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Burmistrz Iławy p. Dawid Kopaczewski informuje

Za nami ferie zimowe i wielki powrót Waszych dzieci do szkoły! Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców ruszyliśmy z kampanią promocyjną komunikacji publicznej w Iławie, aby zachęcić Was do korzystania z autobusów. Kilka tygodni temu na terenie miasta, a teraz także w przestrzeni szkolnej umieściliśmy kolorowe grafiki z Basią, bohaterką naszej kampanii, która z powodzeniem korzysta z autobusów w Iławie. Plakaty te mają zwrócić uwagę na korzyści, jakie daje komunikacja miejska. Zalet tych jest sporo, wiem o tym, gdyż sam z niej korzystam.

• Zbiórka nakrętek

Wszystkim uczniom, pracownikom i rodzicom dziękujemy za nakrętki. Zostały one przekazane na rzecz Ksawerego Szczuplińskiego podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie.

Szkolny Klub Integracji

• WYCIECZKA DO TORUNIA KL. 2A I 2D

09.12 uczniowie klasy 2a oraz klasy 2d pojechali do Torunia. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl w teatrze pt „Maurycy i kolędnicy”, zwiedziliśmy starówkę Torunia oraz mieliśmy okazje skosztować sławne pierniki. Po pysznym obiadku w jednej z restauracji toruńskiej wróciliśmy szczęśliwi do Iławy.

• KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

W dniach 14- 16 grudnia dopisywał nam świąteczny nastrój.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Integracji wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były kolorowe, błyszczące, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wieńce, przepiękne stroiki i inne przedmioty, które zapewne wprowadziły świąteczny nastrój w niejednym domu.

• SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie podczas organizacji darów dla rodziny Pani Zofii.

Oto kilka słów z relacji spotkania z rodziną, słowa podziękowania od Rodziny i Wolontariusza.

Wspólnie sprawiliśmy, że na twarzy pani Zofii i jej dzieci pojawił się uśmiech.

• Olimpiada ,,Olimpus Matematyczny".

Dnia 4 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej ,,Olimpus Matematyczny". W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

Dyplom laureata za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał Oliwier Sadowski z klasy 5 b.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

• Wycieczka do Gdyni klasy Vb i Vc

Uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Obie klasy doskonale się bawiły na przedstawieniu,,Piotruś Pan,, w Teatrze Muzycznym oraz poznawały funkcjonowanie świata w centrum Experyment.

• Świąteczne dylematy Królowej

W piątek 16 grudnia odwiedziła nas Iławska Grupa Aktorska ze spektaklem "Świąteczne dylematy Królowej". Spektakl z udziałem publiczności bardzo się wszystkim podobał i co najważniejsze udało się uratować święta ☺

• Dzień Świątecznego Sweterka

Samorząd Uczniowski ogłasza piątek 16 grudnia Dniem Świątecznego Sweterka! Zachęcamy wszystkich do ubrania się w świąteczny sweterek i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Mile widziane świąteczne gadżety!

• Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

Dnia 5 12 2022 w naszej szkole SP 5 Iława przy ulicy Wiejskiej 11, odbył się halowy turniej piłki nożnej uczniów klas 4-5. Udział w nim wzięły reprezentacje pięciu iławskich szkół podstawowych.

Miał to być drobny akcent otwarcia sali sportowej SP 5 Iława, przywrócenia jej do użytkowania po gruntownym remoncie jaki odbył się w ostatnim czasie. Dzięki środkom z miasta sala sportowa została odnowiona. Zmieniła się nie do poznania. Uzyskała nową nawierzchnię, wiele nowych urządzeń oraz sprzętu sportowego potrzebnego do prowadzenia lekcji wf i kształcenia sportowego dzieci i młodzieży.

• MIKOŁAJKOWE ZADODY PŁYWACKIE

Nasi uczniowie z sukcesami uczestniczyli w Mikołajkowych zawodach pływackich. W wielu konkurencjach zajmowali czołowe pozycje, osiągając bardzo dobre rezultaty.

Rewelacyjnie spisał się Szymon Reut, który między innymi doprowadził naszą sztafetę na 3 miejscu w kategorii 10-13 lat, ale także osiągnął doskonałe rezultaty na dystansach 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.

• Mikołajki szkolne już za nami!

Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku poszukiwanie "MIKOŁAJKOWYCH" czapeczek. Zostały one ukryte w różnych miejscach w szkole. Kto znalazł czapeczkę, mógł ją wymienić na słodki upominek. Liczył sie nie tylko spryt i szybkość, ale też odrobina szczęścia, bowiem czapeczki schowane były nawet w dziurkach od kluczy. Zabawa była bardzo udana! Ponadto czerwona "MIKOŁAJOWA" czapka zwalniała z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek.

• SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka dla Pani Zofii i jej dzieci została przekazana. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej szkoły!!!

Pamiętajcie, dobro powraca!!!

• deklaracja dostępności