• CERTYFIKAT SZKOŁA WIERNA DZIEDICTWU

• 8 listopada 2023 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. W ramach projektu Kapituła Konkursu, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły i placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród wyróżnionych placówek znalazła się nasza szkola.

Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” przyznawany jest na okres 3 lat w uznaniu działań podejmowanych przez szkoły i placówki na rzecz kształtowania tożsamości narodowej i upowszechniania wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijania kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

• Warsztaty fotograficzne

• Warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez profesjonalnych fotografów z firmy Art Story  były nie lada atrakcją dla uczestników kółka dziennikarskiego. 31 października uczniowie poznali możliwości sprzętu, który posiada szkoła, dzięki udziałowi w programie "Laboratoria przyszłości". Pani Agata opowiedziała, jakie parametry wpływają na jakość wykonywanych zdjęć, pokazała m.in. jak w trybie manualnym ustawić czas naświetlania, ISO, przysłonę. Pan Piotr wyjaśnił z kolei do czego służy i jak używać gimbala. Młodzi dziennikarze wkrótce spróbują swoich sił  - będą fotografować oraz nagrywać nie tylko szkolne uroczystości, ale także niepowtarzalną uczniowską codzienność.

• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…

• Pod tym hasłem 31  października uczniowie klasy VIIa  wspólnie czytali i interpretowali ,,Dziady” Adama Mickiewicza. W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność klasa - zagaszone światła i palące się świece. W atmosferze tajemniczości młodzież  czytała z podziałem na role kolejne wersy dzieła naszego wieszcza narodowego. Spotkanie  pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

• DYSKOTEKA SZKOLNA

• Mając na uwadze międzyklasową integrację  uczniów klas IV-VII , 27 października zorganizowana została dyskoteka szkolna. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącą - Julią Klinicką - zapewnili uczestnikom  wspaniałą zabawę. Organizatorzy zadbali o dekorację, muzykę i ciekawe konkursy nagradzane cukierkami. Zabawa była bardzo udana.