• WYCIECZKA DO TORUNIA KL. 2A I 2D

• 09.12 uczniowie klasy 2a oraz klasy 2d pojechali do Torunia. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl w teatrze pt „Maurycy i kolędnicy”, zwiedziliśmy starówkę Torunia oraz mieliśmy okazje skosztować sławne pierniki. Po pysznym obiadku w jednej z restauracji toruńskiej wróciliśmy szczęśliwi do Iławy.

• KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

• W dniach 14- 16 grudnia dopisywał nam świąteczny nastrój.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Integracji wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były kolorowe, błyszczące, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wieńce, przepiękne stroiki i inne przedmioty, które zapewne wprowadziły świąteczny nastrój w niejednym domu.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup pomocy terapeutycznych zgodnych z potrzebami uczniów z niepełnosprawnościami uczęszczającymi do naszej szkoły.

Dziękujemy osobom zaangażowanym w stworzenie świątecznych cudowności.

Opiekunowie SKI:

Anna Kilanowska

Barbara Józefowicz

• SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie podczas organizacji darów dla rodziny Pani Zofii.

Oto kilka słów z relacji spotkania z rodziną, słowa podziękowania od Rodziny i Wolontariusza.

Wspólnie sprawiliśmy, że na twarzy pani Zofii i jej dzieci pojawił się uśmiech.

Zespół SP 5 organizujący Szkolną Szlachetna Paczkę

SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI

Wspólnie sprawiliśmy, że na twarzy pani Zofii i jej dzieci pojawił się uśmiech.

Zespół SP 5 organizujący Szkolną Szlachetna Paczkę

• Olimpiada ,,Olimpus Matematyczny".

• Dnia 4 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej ,,Olimpus Matematyczny". W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

Dyplom laureata za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał Oliwier Sadowski z klasy 5 b.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wycieczka do Gdyni klasy Vb i Vc

• Uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Obie klasy doskonale się bawiły na przedstawieniu,,Piotruś Pan,, w Teatrze Muzycznym oraz poznawały funkcjonowanie świata w centrum Experyment.

• Świąteczne dylematy Królowej

• W piątek 16 grudnia odwiedziła nas Iławska Grupa Aktorska ze spektaklem "Świąteczne dylematy Królowej". Spektakl z udziałem publiczności bardzo się wszystkim podobał i co najważniejsze udało się uratować święta ☺

• Dzień Świątecznego Sweterka

• Samorząd Uczniowski ogłasza piątek 16 grudnia Dniem Świątecznego Sweterka! Zachęcamy wszystkich do ubrania się w świąteczny sweterek i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Mile widziane świąteczne gadżety!

• Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

• Dnia 5 12 2022 w naszej szkole SP 5 Iława przy ulicy Wiejskiej 11, odbył się halowy turniej piłki nożnej uczniów klas 4-5. Udział w nim wzięły reprezentacje pięciu iławskich szkół podstawowych.

Miał to być drobny akcent otwarcia sali sportowej SP 5 Iława, przywrócenia jej do użytkowania po gruntownym remoncie jaki odbył się w ostatnim czasie. Dzięki środkom z miasta sala sportowa została odnowiona. Zmieniła się nie do poznania. Uzyskała nową nawierzchnię, wiele nowych urządzeń oraz sprzętu sportowego potrzebnego do prowadzenia lekcji wf i kształcenia sportowego dzieci i młodzieży.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wf SP5 Iława. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Iławy, który ufundował puchary i nagrody dla zawodników i zespołów. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po zaciętej sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę tego turnieju - została nim drużyna SP2 Iława – jedyny niepokonany zespół .

Uczniowie tej szkoły zdobyli też dwie nagrody indywidualne - dla najlepszego bramkarza i dla najlepszego strzelca turnieju.

Kolejne miejsca zajęli

2. SP1 Iława

3. SP5 Iława

4. SP4 Iława

5. SP3 Iława

Nasz zespół SP5 Iława zajął w turnieju 3 miejsce, zanotował na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, a wystąpił w następującym składzie:

Filip Muc, Borys Cyglicki, Maciej Jastrzębski, Łukasz Kowalski, Oliwier Kowalski, Wojciech Długosz, Nikodem Ebert, Filip Lewandowski, Jakub Chyliński, Bartłomiej Lewandowski.

• MIKOŁAJKOWE ZADODY PŁYWACKIE

• Nasi uczniowie z sukcesami uczestniczyli w Mikołajkowych zawodach pływackich. W wielu konkurencjach zajmowali czołowe pozycje, osiągając bardzo dobre rezultaty.

Rewelacyjnie spisał się Szymon Reut, który między innymi doprowadził naszą sztafetę na 3 miejscu w kategorii 10-13 lat, ale także osiągnął doskonałe rezultaty na dystansach 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.

Medaliści zawodów z Naszej szkoły:

1. Marika Prelewska 50 m stylem dowolnym dziewcząt 7-9 lat 1 miejsce

2. Borys Cyglicki 50 m stylem grzbietowym chłopców 10-13 lat 2 miejsce

3. Milena Brzozowska 50 m stylem dowolnym dziewcząt i 50 m stylem klasycznym dziewcząt 2 x drugie miejsce

4. Sztafeta 4x50 m 10-13 lat w składzie: Magdalena Kaczerowska, Jakub Aleksandrowicz, Borys Cyglicki, Szymon Reut 3 miejsce

5. Szymon Reut poza konkursem (ma licencję PZP) 1 miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym

• Mikołajki szkolne już za nami!

• Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku poszukiwanie "MIKOŁAJKOWYCH" czapeczek. Zostały one ukryte w różnych miejscach w szkole. Kto znalazł czapeczkę, mógł ją wymienić na słodki upominek. Liczył sie nie tylko spryt i szybkość, ale też odrobina szczęścia, bowiem czapeczki schowane były nawet w dziurkach od kluczy. Zabawa była bardzo udana! Ponadto czerwona "MIKOŁAJOWA" czapka zwalniała z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek.

Słodkie upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

• SZLACHETNA PACZKA

• Szlachetna Paczka dla Pani Zofii i jej dzieci została przekazana. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej szkoły!!!

Pamiętajcie, dobro powraca!!!