• Sukces Michaliny Tasarz

• W dniu 14.05.2023 odbyły się w Lubawie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych nasza uczennica Michalina Tasarz z klasy VI B zdobyła złoty medal w biegu na 600 metrów U14 z czasem 1:52.45 pobijając swój rekord życiowy. Gratulujemy !

• "Europa i ja".

• Uczniowie klasy 1c w rytmie hiszpańskiego tańca "Pasodoble " zrealizowali ostatnie zadanie w związku z realizacją innowacji pedagogicznej "Europa i ja". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom i dziadkom, którzy licznie przybyli obejrzeć swoich małych artystów.

•     Statkiem po trawie

•   5 maja klasy IV a i IV c wybrały się na wycieczkę edukacyjno -integracyjną Szlakiem czterech pochylni. Dwugodzinny rejs rozpoczął się w Buczyńcu w samym sercu Kanału Elbląskiego.

Podczas wycieczki statek pokonał 4 pochylnie: Buczyniec/Kąty/Oleśnicę/Jelenie. Pogoda dopisała i humory też. Uczniowie mogli podziwiać przepiękną budzącą się do życia przyrodę. Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również „Elbląskim”, jest unikalnym systemem wodnym łączącym zachodniomazurskie  jeziora z Zalewem Wiślanym. Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej różnicy poziomów wody przy pomocy  pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję skorzystania ze  światowej klasy cudu sztuki hydrotechnicznej.

Opiekunowie: Halina Aleksandrowicz

Edyta Wojnowska