• Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją…” dla klas I-III.

• 27 marca odbył się w naszej szkole kolejny już Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją…” dla klas I-III. Wzięło w nim udział 24 uczniów z najmłodszych klas którzy zaprezentowali szeroki wachlarz utworów z literatury dziecięcej.Komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:I miejsce – Gabriela Telej kl.IIIbII miejsce – Alicja Mirecka kl.IIaIII miejsce – Cezary Balcerzak kl.IIIbSerdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a laureatom życzymy powodzenia w kolejnych etapach 😊

• LEKCJA PRZYRODY W KLASIE IIA

• Uczniowie klasy II A omówili dział edukacji przyrodniczej obejmujący  tematykę wiosenną. Zajęcia  w terenie były podsumowaniem uzyskanego zakresu wiadomości. Lekcję przyrodniczą pt. " Jest już wiosna " przeprowadziła z uczniami, w środę 27 marca 2024 roku, pani Agnieszka Drapiewska. Pani Agnieszka na co dzień  pracuje  w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W czasie warsztatów uczniowie poznali także kilka biologicznych ciekawostek.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W roku 2024 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

Całkowita wartość zadania: 15 000,00 zł

Kwota wnioskowanego wsparcia: 12 000, 00 zł

Kwota przyznanego wsparcia: 12 000,00 zł

Wkład własny: 3 000, 00 zł

Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest realizowany jako program finansowego wspierania organu prowadzącego szkoły i skierowany m.in. do szkół podstawowych i średnich.  Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Więcej informacji o programie >>>Klik<<<

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• Szkolne ortograficzne zmagania właśnie zostały zakończone. W finale spotkali się najlepsi w swoich klasach. Szkolnym Mistrzem Ortografii 2023/2024 została Iga Albrewczyńska (IVc, tuż za nią znaleźli się Michalina Wilczewska (VIa) i Julian Kamiński (Va). Gratulujemy !

• Ogromny sukces!

• Miło nam poinformować o osiągnięciach naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych:

• Kuba Szeliski kl.VI c ,laureat Konkursu Kuratoryjnego z Biologii (opiekun: p.JustynaStramska)
              • Kuba SzeliskiVI c, finalista Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki (opiekun: p. Mariusz Sadowski)
              • Lena Paturalska VI c,finalistka Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego (opiekun:Edyta Wojnowska).

Warto podkreślić, że  konkursy kuratoryjne sprawdzają wiedzę i umiejętności z podstawy programowej klas IV-VIII, a nasi zwycięzcy są w klasie szóstej.

Gratulacje!

• Konkurs układania kostki Rubika

• 13 marca odbył się szkolny konkurs układania kostki Rubika na czas. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach - ułożenie jednej ścianki oraz ułożenie całej kostki.

W kategorii układania jednej ścianki wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Hubert Zaniewski IV B

II miejsce - Franek Leszek IV C

III miejsce - Zosia Beczek IV B

Najbardziej ekscytująca była jednak kategoria w której uczestnicy układali całą kostkę. Wszyscy spisali się znakomicie, jednak najlepsza dwójka znacznie odstawała od pozostałych. Zeszłoroczny zwycięzca - Kuba Aleksandrowicz, musiał uznać wyższość swojego młodszego kolegi - Kamila Osickiego, jednak rywalizacja była tak zacięta, że do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Na trzecim miejscu zaś znalazł się Wojciech Leliwa-Piechowski.

I miejsce - Kamil Osicki V A

II miejsce - Jakub Aleksandrowicz VII A

III miejsce - Wojciech Leliwa-Piechowski IV B

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

• 21.03 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, inaczej Dzień Kolorowej Skarpetki

Jak rozmawiać z dziećmi na ten temat?

Z okazjitego święta uczniowie naszej szkoły obejrzeli w klasach filmy edukacyjne, kolorowali kolorowanki tematyczne, przygotowali plakaty, wychowawcy przeprowadzili pogadanki i zabawy edukacyjne.

Wszystko po to, aby dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega zespół Downa, co to są chromosomy, za co odpowiadają i co się dzieje, gdy jest ich za dużo.

Oprócz tego uczniowie ubrali z tej okazji dwie różne skarpetki i fotografowali się
              w skarpetkowej foto ramce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiJ

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS LEON

• Brawo! Gabrysia Telej, Miłosz Domka i Jagoda Gawińska z IIIb! Uczniowie zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu Leon! Jesteśmy z Was dumni! 😀

• Szkolny Konkursie Języka Polskiego

• Wielki sukces uczniów klasy IIIb! Pierwsze trzy miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Polskiego zdobyli uczniowie klasy IIIb! Ogromne gratulacje dla Gabrysi Telej, Miłosza Domki i Olka Stryjewskiego

• Zabawą "Kocham Cię, Wiosno!" klasy IV-VII przywitały WIOSNĘ!

• Samorząd Uczniowski zorganizował dla starszych uczniów naszej szkoły drużynowe zmagania. Były pytania z wiedzy ogólnej, wspólne śpiewanie, kalambury... i mnóstwo dobrej zabawy! Oprócz tego  - wata cukrowa, popcorn i lemoniada oraz słodkości przygotowane przez dzieci i rodziców.

• Wizyta dzieci z  Miejskiego Przedszkola nr 6 oraz Przedszkola Magiczny Domek.

• 19 marca mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach dzieci z  Miejskiego Przedszkola nr 6 oraz przedszkola Magiczny Domek. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć niecodzienne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III D. A sądząc po uśmiechach na ich twarzach, bardzo im nasz spektakl przypadł do gustu 😊