• Dziękujemy :)

Kolejna porcja nakrętek została przekazana na rzecz Marcela Szczuplińskiego , podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję dziękujemy z całego serca!

Szkolny Klub Integracji

• 16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Aby przyswoić sobie to hasło i zgłębić jego istotę klasa 2c obejrzała filmiki edukacyjne o niniejszej tematyce.

Uczniowie stworzyli przy pomocy nauczycieli mapę myśli i skojarzeń.
              Następnie w radosnym nastroju, w który wprowadziła ich piosenka „Tolerancja”, którą śpiewa Mała Orkiestra Dni Naszych, stworzyli plakat uwidaczniający różnice pomiędzy ludźmi z podkreśleniem ich równości wobec siebie.

• LAPBOOKI KLASY VIA

• Niezwykłą kreatywnością wykazali się uczniowie kasy VIa, tworząc lapbooki z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialny Ludzi'".

• WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI MANDORIA

• 15 listopada uczniowie z klas V i VI wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach  akcji „Bezpiecznie w szkole i po szkole” w parku rozrywki Mandoria. Inicjatywę edukacyjną zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Tematyka zajęć obejmowała  m.in.: zasady i przepisy dotyczące ruchu pieszych, rowerzystów, osób korzystających z hulajnóg, rowerów czy infrastruktury przeznaczonej do zabawy i rozrywki. Jednym z elementów warsztatów było również zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym, w tym związane z korzystaniem w ruchu drogowym z telefonów, tabletów, czy słuchawek.

Po zajęciach dzieci mogły skorzystać z wszystkich atrakcji na terenie Mandorii, która jest największym krytym parkiem rozrywki w Europie. Nasi uczniowie spędzili czas na takich atrakcjach jak: roller-coaster, wirujący okręt, dwupoziomowa karuzela wenecka, ruchoma ławka, sześciotorowa zjeżdżalnia, karuzela łańcuchowa z podwójnymi krzesełkami, ruchoma ławka… i wiele innych. Zabawa była bardzo udana!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOKERANCJI

• Dziś 16 listopada 2023r. odchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W tym dniu pragniemy życzyć wszystkim wzajemnego szacunku, zrozumienia, życzliwości oraz akceptacji.

• „Żeglarstwo sportem dla każdego dziecka”.

• W poniedziałek w naszej szkole gościliśmy Panią Anię, Pana Marka i Optysia ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych w Iławie. Przybyli oni w ramach programu „Żeglarstwo sportem dla każdego dziecka”. Uczniowie klas 1 - 3 mogli poznać najprostszą łódkę, Optimistkę. Wybierali szoty, dowiedzieli się co to jest maszt, dziób, rufa, żagiel, śpiewali szanty.

Nagrodzone zostały też uczennice starszych klas, które wygrały ogłoszony przez SSW rysunkowy konkurs ekologiczny:

1 miejsce Natalia Rykaczewska

2 miejsce Agata Prelewska

3 miejsce Maja Drozdowska

• Wycieczka do Kopalni Soli "Kłodawa"

• Sól biala czy różowa? -odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy podczas wycieczki do Kopalni Soli "Kłodawa"- jedynej kopalni w Europie posiadającej złoża soli różowej 🧂. Poruszając sie podziemnymi korytarzami na poziomie 600 metrów pod powierzchnią ziemi obejrzeliśmy komory solne, sprzęt używany do wydobycia soli oraz poczuliśmy smak różowej soli.

• CERTYFIKAT SZKOŁA WIERNA DZIEDICTWU

• 8 listopada 2023 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. W ramach projektu Kapituła Konkursu, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły i placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród wyróżnionych placówek znalazła się nasza szkola.

Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” przyznawany jest na okres 3 lat w uznaniu działań podejmowanych przez szkoły i placówki na rzecz kształtowania tożsamości narodowej i upowszechniania wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijania kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

• Warsztaty fotograficzne

• Warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez profesjonalnych fotografów z firmy Art Story  były nie lada atrakcją dla uczestników kółka dziennikarskiego. 31 października uczniowie poznali możliwości sprzętu, który posiada szkoła, dzięki udziałowi w programie "Laboratoria przyszłości". Pani Agata opowiedziała, jakie parametry wpływają na jakość wykonywanych zdjęć, pokazała m.in. jak w trybie manualnym ustawić czas naświetlania, ISO, przysłonę. Pan Piotr wyjaśnił z kolei do czego służy i jak używać gimbala. Młodzi dziennikarze wkrótce spróbują swoich sił  - będą fotografować oraz nagrywać nie tylko szkolne uroczystości, ale także niepowtarzalną uczniowską codzienność.

• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…

• Pod tym hasłem 31  października uczniowie klasy VIIa  wspólnie czytali i interpretowali ,,Dziady” Adama Mickiewicza. W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność klasa - zagaszone światła i palące się świece. W atmosferze tajemniczości młodzież  czytała z podziałem na role kolejne wersy dzieła naszego wieszcza narodowego. Spotkanie  pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć treść lektury i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

• DYSKOTEKA SZKOLNA

• Mając na uwadze międzyklasową integrację  uczniów klas IV-VII , 27 października zorganizowana została dyskoteka szkolna. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącą - Julią Klinicką - zapewnili uczestnikom  wspaniałą zabawę. Organizatorzy zadbali o dekorację, muzykę i ciekawe konkursy nagradzane cukierkami. Zabawa była bardzo udana.