• Promujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

• W związku z tym na lekcjach techniki uczniowie klas czwartych wykonali Panią i Pana STOP . Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego brystolu, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych.

• Ogólnopolska Olimpiada Historyczna Juniorów.

• Uczeń naszej szkoły, Franciszek Falkowski znalazł się w gronie najlepszych pasjonatów historii. Wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów. Z wzorowym wynikiem ukończył etap szkolny, w eliminacjach okręgowych zajął II miejsce w województwie. Teraz czekają go eliminacje ogólnopolskie. Trzymamy kciuki za naszego Franka.

• Dziękujemy!!!

• W ubiegły  piątek przekazaliśmy przyniesione przez naszych uczniów dary dla seniorów.  Herbatki, kawy,konfitury, wszystkie pyszne przekąski oraz wasze laurki trafią na święta do potrzebujących seniorów wywołując na pewno wiele radości!!!

• KLASA 3d

• Masę solną można malować, lakierować, wyciskać na niej wzory, wycinać ornamenty i przeróżne kształty. Uczniowie klasy 3d wykonali z niej oryginalne prezenty, a także świąteczne ozdoby do domu. 🎄🎄🎄

• Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

• Michalina Tasarz uczennica klasy 7b zajęła V miejsce w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanej przez Warmińsko Mazurski Oddział Okręgowy PCK. Serdecznie gratulujemy.

• Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów"

• W sobotę 9 grudnia odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Harcerskiej "Róża wiatrów", którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się zarówno soliści jak i zespoły, nie zabrakło dobrego humoru i prawdziwej harcerskiej atmosfery ☺

• Wycieczka do Olsztynka i Plusek 😀😀

• 8 grudnia 2023r. uczniowie kas Va, Vb i VIIa pojechali na wycieczkę do Olsztynka i Plusek.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego. Hutnik opowiedział o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Uczniowie obejrzeli niezwykły pokaz powstawania szklanych arcydzieł.

Następnie udali się do Muzeum Budownictwa Ludowego, aby poznać architekturę dawnej wsi oraz jak wyglądało życie codzienne jej mieszkańców. Skansen pokryty warstwą śniegu prezentował się niezwykle.

Na koniec uczestnicy wycieczki przekonali się, jakie atrakcje oferuje Aquapark w Pluskach.

Zabawa była wyśmienita!

• MIKOŁAJKI

• Jak wygląda czapka świętego Mikołaja, każdy wie! To symbol mikołajek i  świąt Bożego Narodzenia. Tych niezwykle charakterystycznych, czerwono-białych czapek  poszukiwali 6 grudnia wszyscy uczniowie.

Samorząd Uczniowski z okazji mikołajek zorganizował akcję polegającą na wymianie znalezionej czapeczki na batonik. Zabawa była bardzo udana!

• GAZETKA

• Wśród osób, które prawidłowo rozwiązały zagadki z poprzedniego numeru gazetki szkolnej, młodzi dziennikarze wylosowali trzech uczniów, którzy otrzymali nagrody!

Maja Biskupska, kl. IIa

Igor Piontke, kl. IIIb

Natalia Kaniecka, kl. VIa

Gratulacje!

• Mikołajki w klasie II A

• Mikołajki, to tradycja  obdarowywania się  drobnymi upominkami. Tego dnia wręczamy swoim bliskim głównie słodycze, które mają symbolizować szczęście i powodzenie. W środę 6 grudnia 2023 roku do

uczniów klasy IIA przywędrował Mikołaj. Przyniósł dzieciom trochę łakoci oraz pewien drobiazg.

• Klasa 1c i 1d w Kaczym Bagnie.

• Prawdziwą zimową przygodę przeżyły uczniowie klas 1c i 1d w Kaczym Bagnie. Oprócz pysznych ciasteczek dzieciaki wyczarowały także sztuczny śnieg a także obejrzały świąteczny spektakl teatralny. I to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody, magicznej sali pełnej światełek i blasku kominka. Było fantastyczne ☺

• KONKURS PLASTYCZNY

• Sukcesy naszych uczniów. Uczennica klasy 6b  jest w grupie 50 wyróżnionych osób w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Wpłynęło 1000 prac. Uczennica w nagrodę otrzymała dyplom i akcesoria plastyczne, które pozwolą na dalszy rozwój pasji.

• MAKIETY KL. Vb

• "Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara to jedna z lektur, która na długo pozostaje w naszej pamięci. Zadaniem uczniów kl. Vb było wykonanie makiety Placu Broni. Powstały fantastyczne dzieła, stanowiące wierne odwzorowanie tego miejsca. Każda z prac zawierała m.in. sągi drewna, wozownię, tartak, budkę stróża Słowaka. Do wykonania makiet posłużyły różnego rodzaju materiały: kamienie, gałązki, piasek, patyczki po lodach, plastelina, krepa, trociny, pudełka...

Nie lada wyzwaniem było także omówienie swojej pracy. Wszyscy poradzili sobie doskonale!

Kreatywność i pomysłowość uczniów okazała się niebywała. Brawo piątoklasiści!

• ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

• Uczniowie na szkolnej świetlicy uczestniczyli w zabawach i kreatywnych pracach związanych z andrzejkami. Na koniec wspólnie przygotowali tematyczną gazetkę

• Szkolne Obchody Światowego Dnia Tolerancji.

• 22 listopada odbył się apel  z okazji  Szkolnych Obchody Światowego Dnia Tolerancji.  Przygotowany został przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkolny Klub Integracji a jego celem, było przybliżenie społeczności szkolnej idei tolerancji, wzajemnego poszanowania i akceptacji.