• "SŁODKA ŚRODA" 🍨🍰🍨🍰🍨

• 10 stycznia 2024r. Samorząd Uczniowski przeprowadził kolejną akcję "Słodka środa". Tym razem powinna ona zostać nazwana "Słodko-słoną środą", ponieważ niesamowitymi atrakcjami były maszyna do popcornu i maszyna do waty cukrowej, które obsługiwali uczniowie naszej Szkoły. Urządzenia zostały zakupione ze środków Rady Rodziców na prośbę dzieci.

• Gratulacje dla Marcela

• Rok Mikołaja Kopernika zakończyliśmy szkolnym konkursem wiedzy o wielkim uczonym. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, a przygotowali uczniowie klasy 7b.

I miejsce zajął Marcel Szczupliński uczeń klasy 4c. Gratulacje!!!

• TALENCIAKI !!!

• Dzięki staraniom naszych uczniów i ich rodziców szkoła otrzymała pakiet gier edukacyjnych.  Doposażyły one naszą świetlicę szkolną.  Dziękujemy!!!

• Było zdrowo i bardzoooooo smacznie.

• Było zdrowo i bardzoooooo smacznie. Dziękujemy za wszystkie przetwory! Uczniowie ze smakiem zajadali zarówno kanapeczki z marmoladką jak i kapustę kiszoną,ogóreczki, dynię,buraczki i inne przysmaki. Furorę zrobiły muffinki- z pozoru czekoladowe....ale ich magiczny zdrowy skład zna tylko Luiza Stendera i jej mama....Jeszcze raz dziękujemy!!

• "Młodzi Głosują"

• Samorząd Uczniowski zakończył realizację projektu "Młodzi Głosują". Najbardziej aktywni uczniowie klas VII zostali nagrodzeni dyplomami, a szkoła otrzymała dyplom. Projekt był ogólnopolskim przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym jego celem było

kształtowanie postaw obywatelskich oraz uświadamianie młodzieży, jaką rolę w życiu publicznym odgrywają wybory. W ramach projektu przeprowadzono symulację wyborów parlamentarnych i referendum oraz debatę. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach poświęconych demokracji i ogólnopolskim webinarze.

„Młodzi głosują” to lekcja demokracji w praktyce, a nasza szkoła tę lekcję odrobiła.

• „Młodzież ma potencjał obywatelski”

• Nasza szkoła brała udział w projekcie Stowarzyszenia Forum Animatorów Społecznych, celem projektu pt. „Młodzież ma potencjał obywatelski” było zwiększenie kompetencji uczniów naszej szkoły w zakresie samodzielnego przygotowania i realizacji oddolnych inicjatyw społecznych.

W ramach projektu zrealizowaliśmy inicjatywę Samorządu Uczniowskiego (o wartości ok. 1500 zł) sfinansowaną ze środków zadania publicznego, która została przygotowana przez naszych uczniów. Projekt przyczynił się do wdrożenia konkretnych działań opracowanych przez uczniów na rzecz uczniów i był realizowany w okresie od 1 września do 31 listopada 2023 r. Realizacja inicjatyw współfinansowana była ze środków Samorządu Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Gminy Miejskiej Iława.

Inicjatywa, którą zrealizowaliśmy to zakup sprzętu dyskotekowego.

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

• W dniach 19- 20 grudnia 2023r. dopisywał nam świąteczny nastrój.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Integracji wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były kolorowe, błyszczące, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, przepiękne stroiki, lampiony i inne przedmioty, które zapewne wprowadziły magię świąt w niejednym domu. Ta magia to nie tylko kolorowe ozdoby, lampki, choinki i prezenty, to także czynienie dobra na rzecz potrzebujących.

Dochód ze sprzedaży tych cudowności został przeznaczony na wsparcie ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 2, który we wrześniu 2023r. uległ poważnemu wypadkowi.

Kwota 1000 zł została przekazana na ręce pani Bożeny Michalskiej–Suchockiej – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie, który wspomaga Michała w rehabilitacji.

Dziękujemy osobom zaangażowanym w stworzenie świątecznych cudowności: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy nie szczędzili „grosza” na ten szczytny cel.

Opiekunowie SKI:

Anna Kilanowska

Barbara Józefowicz

• WIGILIA SZKOLNA

• Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej.

I takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. Były Jasełka, kolędy, dzielenie się opłatkiem i oczywiście wspaniałe życzenia świąteczne.

Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

• Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową.

• W zeszłym tygodniu rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniowy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wykonania przepięknych prac!!! Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na zakup gier,z których będą mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas odwiedzania świetlicy.

• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 6 W IŁAWIE

• 15 grudnia 2023 r.  uczniowie klasy 3 c  gościły w swojej klasie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Iławie grupa Słoneczka. Lekcja otwarta  warsztaty zdobienia bombek świątecznych dla przedszkolaków była świetną zabawą.Czekamy na Was w naszej szkole Słoneczka 🎅🏻