• MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI w SP 5

• W marcu w naszej szkole zapanowała królowa nauk - matematyka. W związku z tym zostało przeprowadzonych wiele dodatkowych działań, a były to :

- turniej matematyczny dla klas IV – VIII Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve ,

- międzynarodowy  konkursu Matematyczny  „Kangur” ( wzięło w nim udział siedemdziesięcioro uczniów klas II-VIII ) ,

- zabawa  dla uczniów klas IV i V - ćwiczenie umiejętność tabliczki mnożenia w z wykorzystaniem skakanki i kart Grabowskiego,

- wycieczka do Młyna Wiedzy w Toruniu - zwiedzanie wystaw, podczas którego uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę matematyczno – przyrodniczą.

Ponadto  młodzież z klas VII i VIII na lekcjach informatyki mogła zapoznać się z historią liczby π i przygotować prezentacje multimedialne, a młodsi uczniowie z klas IV i V wykonali prace plastyczne związane z liczbą π.  Młodzież z klas VII i VIII wykazała się dużą aktywnością i wykonała wspaniałe zdjęcia na lekcjach wychowania fizycznego pokazujące symetrie w otaczającym nas świecie.

Nauczyciele matematyki