• Zdalne nauczanie od 1 marca

• Od poniedziałku, 1 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego, przez kolejne dwa tygodnie – do 14 marca br., będą uczyć się w trybie zdalnym.

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej. Starsi uczniowie z tego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. W pozostałych województwach szkoły i placówki również będą funkcjonowały tak jak dotychczas, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

• Certyfikat Szkoła Myślenia Pozytywnego 2020

• Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie otrzymała certyfikat Szkoła Myślenia Pozytywnego 2020!

Nasza placówka w roku kalendarzowym 2020 aktywnie uczestniczyła w działaniach na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży poprzez: kształtowanie konstruktywnych przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, budowanie konstruktywnego systemu wartości, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do realizacji programu.

• Nasi finaliści

• Pomimo pandemii i nietypowych warunków nauki nasi uczniowie odnoszą sukcesy. Oficjalnie i z wielką radością ogłaszamy, że do  wojewódzkiego  etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Amelia Cieszewska z VIII b (j.polski -nauczyciel A.Skotarczak)
              2. Zofia Kozibska z VIIb (j.polski - nauczyciel E.Wojnowska)
              3. Marietta Kuczmarska z VIIb (geografia- nauczyciel R.Kuchta)
              4. Joachim Pokorski z VIII c (matematyka- nauczyciel M.Sadowski)
              5. Maksym Wiśniewski z VIII c (matematyka-nauczyciel M.Sadowski, informatyka – nauczyciel A.Waszelewska i j.angielski – nauczyciel H.Aleksandrowicz)
              6. Piotr Wrona z VII a (j.angielskinauczycielW.Pachniewski).

Wszystkim wymienionym gratulujemy i życzymy wielkiej wytrwałości oraz powodzenia, bo już w lutym rozpoczną się zmagania o tytuł Laureata Konkursu Kuratoryjnego.