Klasa VI c przemieniła szkolne korytarze w ścieżki pełne tajemnic. Od rozwiązywania zagadek w escape roomie, przez pyszne przekąski, filmowe emocje, aż po spanie pod kolorowym sufitem.
Szkoła nigdy nie była tak ekscytująca!
Klasa VI c przemieniła szkolne korytarze w ścieżki pełne tajemnic. Od rozwiązywania zagadek w escape roomie, przez pyszne przekąski, filmowe emocje, aż po spanie pod kolorowym sufitem.
Szkoła nigdy nie była tak ekscytująca!
Uczniowie klasy II A realizują projekt edukacyjny pt. Śladami Mikołaja Kopernika. Jest to przedsięwzięcie, którego wykonanie obejmuje trzyletni cykl nauczania. W obecnej klasie dzieci zostały zapoznane z działalnością Mikołaja Kopernika w czasie, gdy przebywał on na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.
W piątek 10 maja 2024 roku uczniowie wzięli udział w lekcji astronomicznej z elementami historii, którą przeprowadziła pani Teresa Mamińska. W zamkowych murach mieli także możliwość sprawdzić zdobytą wiedzę, pracując metodą warsztatową. Następnie w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w czasie seansu pt. Ziemia w Układzie Słonecznym, dzieci dowiedziały się o najnowszych badaniach kosmosu i gwiezdnych ciekawostkach.
10 i 11 kwietnia 2024r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w festiwalu online „Razem lepiej!” wokół tematu demokracji i samorządności uczniowskiej.
Było to dwudniowe wydarzenie, podczas którego na platformie Padlet publikowane były kreatywne zestawy zadań. Drużyna opracowała rozwiązania i na bieżąco je opublikowała. W rywalizacji wzięło odział kilkadziesiąt szkół z całej Polski.
Celem projektu było stworzenie przestrzeni dla uczniów do dzielenia się twórczymi pomysłami z obszaru samorządności uczniowskiej, a także zapewnienie rozwojowej zabawy dzięki grywalizacji z możliwością zdobycia nagród.
Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Teraz przyszła pora na nagrody i dyplomy! Uczestnicy projektu otrzymali butelki termiczne, a dla wszystkich był słodki poczęstunek.
Festiwal był częścią programu edukacyjnego „Szkoła Demokracji” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
"Co mają wspólnego pechowy spadochroniarz, poszukiwacz skarbów badający grobowce faraonów i kosmita, który chciał zostać człowiekiem? To bohaterowie historii, które stworzyli uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka angielskiego. W ramach utrwalenia czasów przeszłych uczniowie wykorzystali kości opowieści Storycubes. Na podstawie obrazków, które wylosowali, musieli w grupach napisać krótkie opowiadania.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością a ich pomysły wzbudziły zaciekawienie i rozbawienie podczas prezentacji opowiadań na forum klasy."
Takie hasło przyświecało uczniom klasy 2c podczas kwietniowych zajęć edukacyjno-integracyjnych. Dzieci, aby zrozumieć świat osób ze spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera przeszły cykl zajęć.
• Pierwszym z nich było spotkanie integracyjne pt. „Jesteśmy różni, ale tak samo ważni” z uczniami klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie w ramach Niebieskich Igrzysk;
• Zasłuchani w bajkę terapeutyczną pt.: „Tajemnicze słowo – autyzm” dzieci poznały wyjątkową bohaterkę Kasię i jej niezwykły świat wrażliwych zmysłów;
• Edukacyjna forma prezentacji, filmików, gazetek informacyjnych także przybliżyła im jak duży zakres ma spektrum autyzmu;
• Podczas zabaw: „Przesypujemy ryż”, „Co robisz, gdy chcesz się uspokoić?”, „Piktogramowa zgadywanka”, „Tajemnicze kształty” dzieci doświadczały, jak ważny jest dotyk, komunikacja, harmonia, spokój.
Nasze klasowe dzieci dzięki kwietniowym zajęciom są mądrzejsze, bogatsze w doświadczenia, co mamy nadzieję, zwiększy ich wyrozumiałość i empatię.
Szkolny konkurs matematyczny ,,Jeden z dziewięciu" jest już za nami. W kwietniu miał miejsce szkolny konkurs wzorowany na słynnym teleturnieju. Uczestnicy, uczniowie klas szóstych, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy matematycznej. Po pełnych emocji zmaganiach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Zuzanna Karczewska z kl. VI b
II miejsce - Kuba Szeliski z kl. VI c
III miejsce - Natalia Paturalska z kl. VI c
III miejsce - Szymon Zdanowski z kl. VI c
Gratulujemy!!!
Nauczyciele matematyki
24 kwietnia klasa 4a i 4b udała się na wycieczkę do Warszawy . W Centrum Nauki Kopernik obserwowaliśmy, doświadczaliśmy , angażowaliśmy się i szukaliśmy odpowiedzi na szereg pytań. Było bardzo ciekawie i w przeszłości jeszcze tu wrócimy.
Zdobyliśmy II i III miejsce
27.04.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie zorganizowany został powiatowy etap ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych z powiatu iławskiego
Uczniowie w turnieju rywalizowali w trzech etapach. W pierwszym etapie, musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozwiązując pisemny test. W drugiej części turnieju, uczestnicy wykazywali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Trzeci etap konkursu, sprawdzał ich umiejętności jazdy na rowerze po niełatwym torze przeszkód.
I kategoria wiekowa- drużyna w składzie: Zosia Beczek kl. IVb, Iga Albrewczyńska kl. IVb, Wiktor Krajnik kl. IVc i Franek Leszek kl.IVc wywalczyli miejsce II.
II kategoria wiekowa- drużyna w składzie: Jakub Mazurowski, Kamil Lewandowski i Dominik Ewertowski zajęli miejsce III
GRATULACJE!!!
opiekun: Anna Waszelewska
Uczennice klasy 5b, Maria Czubińska, Gabriela Lusa oraz Zofia Fafińska wzięły udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Iławie. Ich zadaniem było przedstawienie szczegółowych informacji na temat historii ratusza, rozwiązanie testu wiedzy oraz rozpoznanie Iławy na starych pocztówkach i fotografiach. Nasza reprezentacja poradziła sobie fantastycznie i zajęła II miejsce w konkursie.
Uczniowie klasy 6b przyłączyli się do Akcji Żonkile. 19 kwietnia uczniowie upamiętnili uczestników powstania w getcie warszawskim. Wysłuchali wspomnień Marka Edelmana oraz wykonali żonkile, które były symbole powstania
Dzień bez plecaka ogłoszony przez Samorząd Uczniowski 19 kwietnia obudził w naszych uczniach niespotykane pokłady kreatywności. Ich zadaniem było zamienić swój codzienny plecak na coś innego, w czym można przynieść przybory szkolne. Uczniowie byli widziani z wiadrami, koszami na pranie, koszami na śmieci, wózkami sklepowymi, oponami, walizkami podróżnymi, a nawet z kosiarką! Pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone.
Akcja wywołała dużo uśmiechu i radości🙂
Dodatkowo Samorząd przygotował popcorn, watę cukrową i lemoniadę, a uczniowie z kółka dziennikarskiego 4. numer gazetki szkolnej.
17 kwietnia odbył się "Wieczór Jasia i Małgosi" będący zwieńczeniem profilaktycznego Programu Domowych Detektywów "Jaś i Małgosia na tropie" realizowanego w klasie 4a. Był to czas świetnej zabawy i integracji dzieci i rodziców.
Eliminacje powiatowe w 40 Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Spotkania z poezją" przyniosły kolejne sukcesy uczennicom naszej szkoły 😀
III miejsce w powiecie, w kategorii klas I-III należy do Gabrysi Telej z klasy IIIb, którą przygotowała pani Anna Olszewska.
II miejsce w powiecie w kategorii klas IV - VI zdobyła Michalina Wilczewska z klasy VIa przygotowana przez panią Natalię Semeniuk. Gratulujemy sukcesu, jesteśmy z Was ogromnie dumni!
17 kwietnia 2024r. uczniowie z koła dziennikarskiego wybrali się na niezwykłą wycieczkę. Odwiedzili siedzibę iławskiego Meloradia. Spotkali się tam z dziennikarzem radiowym – p. Dominikiem Jaskulskim, który nie tylko opowiedział o swojej pracy, ale pokazał, jak powstaje radio „od kuchni”.
Dzieci zobaczyły studio emisyjne oraz poznały historię lokalnej stacji.
Nasi młodzi dziennikarze ulegli swoistej magii radia. Być może ktoś z nich zamarzy o pracy w tej rozgłośni?
Dnia 4 kwietnia w naszej placówce odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas VI i VII. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych. Oto zwycięzcy:
1 miejsce - Jakub Aleksandrowicz z klasy VIIA
2 miejsce - Tamara Jankowska z klasy VIC
3 miejsce- Matylda Chmielewska z klasy VIB
Zuzanna Karczewska z klasy VIB
Maciej Wrona z klasy VIIB
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Powered by aSc EduPage