• Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
            • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych  "Świetlik"

              Z radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

              Antoni Mirecki z klasy 4a - tytuł laureata drugiego miejsca

              Dominika Knoblauch z klasy 2b - wyróżnienie

              Gabriela Telej z klasy 3b - wyróżnienie

              Maja Drozdowski z klasy 6b - wyróżnienie

            • Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2024

              Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji wyróżnieni zostali:

              Leon Mroczkowski 3b

              Gabriela Telej 3b

              Miłosz Domka 3b

              Antoni Mirecki 4a

              Aleksander Żuralski 4a

              Kuba Szeliski 6c

              Marta Podolska 6a

              Zuzanna Karczewska 6a

              Gratulujemy wyróżnionym uczniom!!!

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

            • Konkurs z biologii Galileo 2024

              W konkursie z biologii Galileo 2024 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukcesy🥇🏆👏. Dyplomy wyróżnień i uznania trafiły do 18 uczniów. Dla najlepszych - laureatów - Kuby Szeliskiego z klasy 6c, Zuzanny Karczewskiej z 6b, Michaliny Wilczewskiej z klasy 6a oraz Juliana Kamińskiego z 5a przygotowano nagrody książkowe oraz dyplomy laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Konkurs matematyczny I-III KANGUR

              🏆🥇Leon Mroczkowski, Gabriela Telej, Miłosz Domka. Oto zdobywcy wyróżnień w prestiżowym, międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR. Wszyscy są uczniami klasy IIIb, do konkursu przygotowała ich wychowawczyni Anna Olszewska. Serdeczne gratulacje! 👏👏👏

            • DZIEŃ KOLORU

              17 maja 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole DZIEŃ KOLORU. Zabawa polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas założyli ubrania w określonym, wcześniej wylosowanym, kolorze. A ponieważ mamy 23 oddziały, różnorodność barw była duża.

              Tego dnia przedstawiciele Samorządu przygotowali kolorową watę cukrową, lemoniadę i popcorn.

            • Nocne eskapady i odkrywcy nocy w akcji! 🍿🔦 

              Klasa VI c przemieniła szkolne korytarze w ścieżki pełne tajemnic. Od rozwiązywania zagadek w escape roomie, przez pyszne przekąski, filmowe emocje, aż po spanie pod kolorowym sufitem.

              Szkoła nigdy nie była tak ekscytująca!

            •  Wycieczka do Olsztyna klasy II A

              Uczniowie klasy II A realizują projekt edukacyjny pt. Śladami Mikołaja Kopernika. Jest to przedsięwzięcie, którego wykonanie obejmuje trzyletni cykl nauczania. W obecnej klasie dzieci zostały zapoznane z działalnością Mikołaja Kopernika w czasie, gdy przebywał on na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

            • "Festiwal Demokracji" 

              10 i 11 kwietnia 2024r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w festiwalu online „Razem lepiej!” wokół tematu demokracji i samorządności uczniowskiej.

              Było to dwudniowe wydarzenie, podczas którego na platformie Padlet publikowane były kreatywne zestawy zadań. Drużyna opracowała rozwiązania i na bieżąco je opublikowała. W rywalizacji wzięło odział kilkadziesiąt szkół z całej Polski.

            • Kreatywność klasy VIa

              "Co mają wspólnego pechowy spadochroniarz, poszukiwacz skarbów badający grobowce faraonów i kosmita, który chciał zostać człowiekiem? To bohaterowie historii, które stworzyli uczniowie klasy 6a podczas lekcji języka angielskiego. W ramach utrwalenia czasów przeszłych uczniowie wykorzystali kości opowieści Storycubes. Na podstawie obrazków, które wylosowali, musieli w grupach napisać krótkie opowiadania.

            • „ZROZUMIEĆ AUTYZM”

              Takie hasło przyświecało uczniom klasy 2c podczas kwietniowych zajęć edukacyjno-integracyjnych. Dzieci, aby zrozumieć świat osób ze spektrum autyzmu oraz Zespołem Aspergera przeszły cykl zajęć.

              • Pierwszym z nich było spotkanie integracyjne pt. „Jesteśmy różni, ale tak samo ważni” z uczniami klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie w ramach Niebieskich Igrzysk;

            • Szkolny konkurs matematyczny ,,Jeden z dziewięciu"

              Szkolny konkurs matematyczny ,,Jeden z dziewięciu" jest już za nami. W kwietniu miał miejsce szkolny konkurs wzorowany na słynnym teleturnieju. Uczestnicy, uczniowie klas szóstych, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy matematycznej. Po pełnych emocji zmaganiach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

              24 kwietnia klasa 4a i 4b udała się na wycieczkę do Warszawy . W Centrum Nauki Kopernik obserwowaliśmy, doświadczaliśmy , angażowaliśmy się i szukaliśmy odpowiedzi na szereg pytań. Było bardzo ciekawie i w przeszłości jeszcze tu wrócimy.

            • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 🙂

              Zdobyliśmy II i III miejsce

              27.04.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie zorganizowany został powiatowy etap ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych z powiatu iławskiego

              Uczniowie w turnieju rywalizowali w trzech etapach. W pierwszym etapie, musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozwiązując pisemny test. W drugiej części turnieju, uczestnicy wykazywali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Trzeci etap konkursu, sprawdzał ich umiejętności jazdy na rowerze po niełatwym torze przeszkód.

            • III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Iławie

              Uczennice klasy 5b, Maria Czubińska, Gabriela Lusa oraz Zofia Fafińska wzięły udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Iławie. Ich zadaniem było przedstawienie szczegółowych informacji na temat historii ratusza, rozwiązanie testu wiedzy oraz rozpoznanie Iławy na starych pocztówkach i fotografiach. Nasza reprezentacja poradziła sobie fantastycznie i zajęła II miejsce w konkursie.

            • Akcji Żonkile

              Uczniowie klasy 6b przyłączyli się do Akcji Żonkile. 19 kwietnia uczniowie upamiętnili uczestników powstania w getcie warszawskim. Wysłuchali wspomnień Marka Edelmana oraz wykonali żonkile, które były symbole powstania

      • deklaracja dostępności

      • LOWE

        LOKALNY OŚRODEK WIEDZY

        I EDUKACJI W IŁAWIE

      • Biuletyn informacji publicznej
      • 
        
      • Data, Dzwonki

        Czwartek 25.06.2026
      • Librus Synergia
      • office 365 online

        strona archiwalna

        O

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie
      • tel.(89)6495661
        fax.(89)6488610
      • Wiejska 11
        14-202 Iława
        warmińsko - mazurskie
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych