• SU

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

• 07.11.2023 17:01
        • Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace – niezależnie od tego czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy,  czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią.

Samorząd Uczniowski daje możliwości rozwijania zainteresowań i Waszych pasji, kształtuje nawyki i umiejętności wspólnego działania i osiągania celów, ułatwia integrację społeczności uczniowskiej w szkole, umożliwia realizację Waszych aspiracji społecznych, aktywizuje Was i wpływa na rozwój Waszego poczucia odpowiedzialności i  przedsiębiorczości.

Działając w Samorządzie Uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole:

1. macie szansę lepiej się zintegrować,
          2. poznać nowych ludzi,
          3. rozwijacie swoje pasje i zainteresowania,
          4. wzbogacacie ofertę imprez szkolnych,
          5. możecie znaleźć ciekawy sposób na spędzanie      wolnego czasu,
          6. macie szansę wykazać się swoją kreatywnością,
          7. uczycie się współpracy w grupie,
          8. zdobywacie nowe, cenne doświadczenia i bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

Praca w Samorządzie Uczniowskim stwarza alternatywę dla bierności i pasywności społeczności szkolnej. Dlatego zapraszamy Was do współpracy oraz zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach Samorządu.

Spotkania Samorządu Uczniowskiego odbywają się dwa razy w tygodniu w sali nr 202:

wtorki -  12:35-12:55  (przerwa po 5. lekcji)

czwartki - 11:30-11:50 (przerwa po 4. lekcji).

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!