• Code Week 2020

•

W dniach 10-25 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Code Week 2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promowaliśmy i popularyzowaliśmy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamialiśmy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat. Programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale również ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić kompetencje społeczne.

Na zajęciach z informatyki było programowanie w języku Logo,  Scratch, MS Excel oraz zdobywanie certyfikatów code.org. Odbyła się również ciekawa lekcja z muzyki- „Muzykowanie przez kodowanie”, gdzie dźwięki ukryte w kolorach trzeba było wygrać na bum bum rurkach.

Uczniowie klas najmłodszych odkodowali reguły ortograficzne, odkryli ukryte emotki, zakodowali rysunki.

W tym roku dzięki ogromnemu  zaangażowaniu i aktywności Polska zdobyła 1 miejsce.

• Wiejska 11 14-202 Iława warmińsko - mazurskie