• Luty Miesiącem Języka Polskiego

•          W lutym odbyło się wiele dodatkowych działań związanych z językiem polskim, m.in.Szkolne Dyktando, redagowanie zaproszeń konkursowych z oprawą graficzną, tworzenie map myśli pt. Romantyzm w Polsce.

W ramach podsumowania działań  w piątek odbył się Konkurs Recytatorski wzbogacony pokazami tanecznymi oraz prezentacją życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Wyniki konkursu: 1.miejsce Zofia Kozibska, 2. miejsce  Aleksandra Sutarz, 3. miejsce Zofia Kołecka. Wyróżnienia: Milena Brzozowska, Wiktoria Michalska.                                                                                                                                                                                                                                                                 ORGANIZATORZY                                                                                                                             Edyta Wojnowska                                                                                                                               Jolanta Zaborowska                                                                                        ZDJĘCIA :Kazimierz Duda, FILMIKI: Anna Waszelewska

• "Piątka" dla Ukrainy

• W ostatnich dniach każdy, kto czuje moc i potrzebę, niesie wsparcie dla mieszkańców Ukrainy, którzy cierpią z powodu wojny. Przyłączyliśmy się i my. Od 28 lutego do 4 marca trwała zbiórka rzeczy potrzebnych uchodźcom  w tej dramatycznej  sytuacji . Dzięki zaangażowaniu społeczności „piątki” mogliśmy podarować podstawowe produkty – żywność, środki czystości i higieny, kołdry, koce i śpiwory. Wszystko to zostało przekazane do punktu zbiórki w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul.Wiejskiej 2D.

• Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w wykładzie  p.A.Chomicza  z gdańskiego IPN-u. Pan Artur połączył się z nami online. Po wykładzie siódmo i ósmoklasiści  wzięli udział w grze historycznej oraz dyskutowali nad wartościami, którymi kierowali się Żołnierze Niezłomni. Najmłodsi wzięli udział w koncercie piosenek żołnierskich w wykonaniu zespołu And Bench. Stworzyli też piękne plakaty o patriotycznej treści. Chętni wzięli udział w biegu na cześć Żołnierzy Wyklętych. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

• ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA UKRAINY

• Czarny scenariusz na wschodzie Europy stał się faktem, nasi sąsiedzi na Ukrainie spotkali się agresją ze strony Federacji  Rosyjskiej. Atak na podstawowe wartości jak wolność i prawo do decydowania o własnym życiu w XXI wieku budzi ogromny sprzeciw nas wszystkich. Obywatelom Ukrainy przesyłamy wyrazy wsparcia i solidarności. Iława jest po stronie mieszkańców Ukrainy i dołoży wszelkich starań, aby wspierać ich w każdy możliwy sposób.

Co dziś możemy zrobić dla Ukrainy? Działać!

Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski i Stowarzyszenie „Przystań” w Iławie ogłaszają zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną na realizację bieżących potrzeb związanych z pobytem uchodźców z Ukrainy w Iławie. W naszym mieście na bieżąco organizowane są zbiórki  i wysyłane są transporty z najpotrzebniejszymi rzeczami dla uciekających z Ukrainy. Przyjmujemy także deklaracje od osób i firm z terenu miasta mogących zapewnić tymczasowe miejsca pobytu.  Teraz  uruchamiamy zbiórkę pieniędzy, dla tych którzy już do Iławy trafili, by zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystkim przybyłym do Iławy pragniemy zagwarantować godne warunki, aby maksymalnie złagodzić negatywne skutki ogromnego stresu i strachu, których doświadczają nasi sąsiedzi.

Prosimy o wpłaty każdych kwot, w miarę możliwości. Środki, które do nas wpłyną zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby  przybyłych do Iławy uchodźców.  Na bieżąco będziemy informować o tym, na co przeznaczymy zebrane pieniądze. Za każdą wpłatę dziękujemy z całego serca!