• Aktualności

      • Drodzy Rodzice i Opiekunowie

      • Burmistrz Iławy p. Dawid Kopaczewski informuje

       Za nami ferie zimowe i wielki powrót Waszych dzieci do szkoły! Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców ruszyliśmy z kampanią promocyjną komunikacji publicznej w Iławie, aby zachęcić Was do korzystania z autobusów. Kilka tygodni temu na terenie miasta, a teraz także w przestrzeni szkolnej umieściliśmy kolorowe grafiki z Basią, bohaterką naszej kampanii,  która z powodzeniem korzysta z autobusów w Iławie. Plakaty te mają zwrócić uwagę na korzyści, jakie daje komunikacja miejska. Zalet tych jest sporo, wiem o tym, gdyż sam z niej korzystam.

       Czy wiecie na przykład, że 38 zł to całkowity koszt miesięcznego biletu szkolnegow Iławie?Oznacza to, że za 38 zł miesięcznie każdy uczeń z Iławy może nie tylko dojeżdżać codziennie do szkoły i domu ale także korzystać ze wszystkich linii autobusowych w weekend i dowoli się przesiadać. Bilet miesięczny to możliwość korzystania z autobusów 7 dni w tygodniu bez żadnych ograniczeń. 

       Autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie to:

       BEZPIECZEŃSTWO - dowiozą one Wasze dzieci praktycznie pod sam budynek szkoły. Do wyjściu
       z autobusu, na przejściu dla pieszych dzieci przy szkole dzieci są przeprowadzane przez pracownika szkoły. A zatem dotarcie na lekcje jest całkowicie bezpieczne!

       OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY– wybierając  autobus zamiast samochodu unikniecie porannych korków i zaoszczędzicie na paliwie. Niski koszt biletu miesięcznego szkolnego (tylko 38 zł)
       lub jednorazowego biletu ulgowego (1,40 zł) to spora oszczędność dla domowego budżetu. Zakup jednorazowego biletu nigdy nie był tak prosty jak teraz! Wystarczy aplikacja mobilna w telefonie: Skycash, moBILET lub aplikacja Waszego banku. Ponadto w każdym autobusie kupicie bilet jednorazowy 45 minutowy  płacąc kartą zbliżeniowo. Natomiast u kierowcy można kupić bilet
       za gotówkę.      
        

       -SPOSÓB NA ROZWIJANIE SAMODZIELNOŚCIWASZEGO DZIECKA-ucząc dzieci poruszania się  komunikacją miejską wzmacniacie ich samodzielnośći rozwijacie niezwykle ważne  kompetencje społeczne.

       Zachęcam Was Drodzy Rodzice do skorzystania z komunikacji miejskiej w Iławie razem z dziećmi!
       Kilka wspólnych przejażdżek autobusem to najprostszy sposób na to, aby pomóc oswoić dzieciom temat  poruszania się komunikacją miejską (koszt Waszego przejazdu to: 2,80 zł za 45 -minutowy bilet normalny lub 76 zł za bilet miesięczny bez ograniczeń czasowych).

       W najbliższym czasie, dla najmłodszych dziecizorganizujemy  w Waszej szkole pokazową lekcję o bezpieczeństwie połączoną z przejażdżką autobusem z udziałem wychowawcy i   przedstawiciela iławskiej Policji, aby pokazać Waszym dzieciom jak proste, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne jest korzystanie z autobusów w Iławie.

        

       Do zobaczenia na trasie!

       Burmistrz Iławy


       Dawid Kopaczewski

      • Zbiórka nakrętek

      • Wszystkim uczniom, pracownikom i rodzicom dziękujemy za nakrętki. Zostały one przekazane na rzecz Ksawerego Szczuplińskiego podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie.

       Szkolny Klub Integracji

      • WYCIECZKA DO TORUNIA KL. 2A I 2D

      • 09.12 uczniowie klasy 2a oraz klasy 2d pojechali do Torunia. Tego dnia obejrzeliśmy spektakl w teatrze pt „Maurycy i kolędnicy”, zwiedziliśmy starówkę Torunia oraz mieliśmy okazje skosztować sławne pierniki. Po pysznym obiadku w jednej z restauracji toruńskiej wróciliśmy szczęśliwi do Iławy.

      • KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

      • W dniach 14- 16 grudnia dopisywał nam świąteczny nastrój.

       Uczniowie ze Szkolnego Klubu Integracji wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawane były kolorowe, błyszczące, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wieńce, przepiękne stroiki i inne przedmioty, które zapewne wprowadziły świąteczny nastrój w niejednym domu.

       Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup pomocy terapeutycznych zgodnych z potrzebami uczniów z niepełnosprawnościami uczęszczającymi do naszej szkoły.

       Dziękujemy osobom zaangażowanym w stworzenie świątecznych cudowności.

        

       Opiekunowie SKI:

       Anna Kilanowska

       Barbara Józefowicz

        

     • SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI
      • SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI

      •  

                   Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie podczas organizacji darów dla rodziny Pani Zofii.

        

       Oto kilka słów z relacji spotkania z rodziną, słowa podziękowania od Rodziny i Wolontariusza.

        

       Wspólnie sprawiliśmy, że na twarzy pani Zofii i jej dzieci pojawił się uśmiech.

        

       Zespół SP 5 organizujący Szkolną Szlachetna Paczkę

       SZLACHETNA PACZKA – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XXII EDYCJI

        

                   Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie podczas organizacji darów dla rodziny Pani Zofii.

        

       Oto kilka słów z relacji spotkania z rodziną, słowa podziękowania od Rodziny i Wolontariusza.

        

       Wspólnie sprawiliśmy, że na twarzy pani Zofii i jej dzieci pojawił się uśmiech.

        

        

       Zespół SP 5 organizujący Szkolną Szlachetna Paczkę

      • Olimpiada ,,Olimpus Matematyczny".

      • Dnia 4 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej ,,Olimpus Matematyczny". W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

       Dyplom laureata za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał Oliwier Sadowski z klasy 5 b.

       Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Wycieczka do Gdyni klasy Vb i Vc

      • Uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Obie klasy doskonale się bawiły na przedstawieniu,,Piotruś Pan,, w Teatrze Muzycznym oraz poznawały funkcjonowanie świata w centrum Experyment.

      • Świąteczne dylematy Królowej

      • W piątek 16 grudnia odwiedziła nas Iławska Grupa Aktorska ze spektaklem "Świąteczne dylematy Królowej". Spektakl z udziałem publiczności bardzo się wszystkim podobał i co najważniejsze udało się uratować święta ☺

      • Dzień Świątecznego Sweterka

      • Samorząd Uczniowski ogłasza piątek 16 grudnia Dniem Świątecznego Sweterka! Zachęcamy wszystkich do ubrania się w świąteczny sweterek i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Mile widziane świąteczne gadżety!

     • Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy
      • Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

      • Dnia 5 12 2022 w naszej szkole SP 5 Iława przy ulicy Wiejskiej 11, odbył się halowy turniej piłki nożnej uczniów klas 4-5. Udział w nim wzięły reprezentacje pięciu iławskich szkół podstawowych.

       Miał to być drobny akcent otwarcia sali sportowej SP 5 Iława, przywrócenia jej do użytkowania po gruntownym remoncie jaki odbył się w ostatnim czasie. Dzięki środkom z miasta sala sportowa została odnowiona. Zmieniła się nie do poznania. Uzyskała nową nawierzchnię, wiele nowych urządzeń oraz sprzętu sportowego potrzebnego do prowadzenia lekcji wf i kształcenia sportowego dzieci i młodzieży.

       Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wf SP5 Iława. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Iławy, który ufundował puchary i nagrody dla zawodników i zespołów. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po zaciętej sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę tego turnieju - została nim drużyna SP2 Iława – jedyny niepokonany zespół .

       Uczniowie tej szkoły zdobyli też dwie nagrody indywidualne - dla najlepszego bramkarza i dla najlepszego strzelca turnieju.

       Kolejne miejsca zajęli

       2. SP1 Iława

       3. SP5 Iława

       4. SP4 Iława

       5. SP3 Iława

       Nasz zespół SP5 Iława zajął w turnieju 3 miejsce, zanotował na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, a wystąpił w następującym składzie:

       Filip Muc, Borys Cyglicki, Maciej Jastrzębski, Łukasz Kowalski, Oliwier Kowalski, Wojciech Długosz, Nikodem Ebert, Filip Lewandowski, Jakub Chyliński, Bartłomiej Lewandowski.

     • MIKOŁAJKOWE ZADODY PŁYWACKIE
      • MIKOŁAJKOWE ZADODY PŁYWACKIE

      • Nasi uczniowie z sukcesami uczestniczyli w Mikołajkowych zawodach pływackich. W wielu konkurencjach zajmowali czołowe pozycje, osiągając bardzo dobre rezultaty.

       Rewelacyjnie spisał się Szymon Reut, który między innymi doprowadził naszą sztafetę na 3 miejscu w kategorii 10-13 lat, ale także osiągnął doskonałe rezultaty na dystansach 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.

       Medaliści zawodów z Naszej szkoły:

       1. Marika Prelewska 50 m stylem dowolnym dziewcząt 7-9 lat 1 miejsce

       2. Borys Cyglicki 50 m stylem grzbietowym chłopców 10-13 lat 2 miejsce

       3. Milena Brzozowska 50 m stylem dowolnym dziewcząt i 50 m stylem klasycznym dziewcząt 2 x drugie miejsce

       4. Sztafeta 4x50 m 10-13 lat w składzie: Magdalena Kaczerowska, Jakub Aleksandrowicz, Borys Cyglicki, Szymon Reut 3 miejsce

       5. Szymon Reut poza konkursem (ma licencję PZP) 1 miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym

     • Mikołajki szkolne już za nami!
      • Mikołajki szkolne już za nami!

      • Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku poszukiwanie "MIKOŁAJKOWYCH" czapeczek. Zostały one ukryte w różnych miejscach w szkole. Kto znalazł czapeczkę, mógł ją wymienić na słodki upominek. Liczył sie nie tylko spryt i szybkość, ale też odrobina szczęścia, bowiem czapeczki schowane były nawet w dziurkach od kluczy. Zabawa była bardzo udana! Ponadto czerwona "MIKOŁAJOWA" czapka zwalniała z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek.

       Słodkie upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

     • SZLACHETNA PACZKA
      • SZLACHETNA PACZKA

      • Szlachetna Paczka dla Pani Zofii i jej dzieci została przekazana. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom naszej szkoły!!!

       Pamiętajcie, dobro powraca!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie
   • sp5ilawa@gmail.com
   • administrator@sp5.ilawa.pl
   • tel.(89)6495661 fax.(89)6488610
   • Wiejska 11 14-202 Iława warmińsko - mazurskie Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych